Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Są Jakieś Sprawdzone Firmy Sprzedające Groszek Online?


Huk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie - sprawdzone w sensie:

-gorszek/ekogroszek zawsze ma taką wartość kaloryczną (+-10% wiadomo) jak podaje producent i to widać w osiągach

-jest pakowany w jakieś porządne worki które nie chłoną wilgoci

-można sypać spokojnie do podajnika, nie martwiąc się że przypadkiem w worku znajdzie się kawał metalu czy kamień

-firma albo posiada własny transport, albo współpracuje z firmami kurierskimi które rozumieją że 100 worków groszku, musi przyjechać samochodem z wysięgnikiem, a nie że kurier przyjeżdża i nie wiadomo co z tym zrobić bo nikt nie ma sprzetu żeby palety wystawić na podwórko (niestety wiem że tacy idioci naprawdę istnieją...)

 

Możecie polecić jakąś taką firmę? Czy taki zakup się w ogóle opłaca (biorąc pod uwagę cenę transportu) ?

 

Wiem że są:

 

http://www.tanioopal.pl/

http://eko-groszek.org/

 

i parę innych - pytanie czy ktoś brał i może polecić ;] ? Myślę nad dokupieniem 1-2 ton, ale musze mieć pewność że nie będzie to szajs.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat. Czy ktoś kupuje groszek od firm sprzedających wysyłkowo i może coś polecić?

Ja znalazłem coś takowego, ale nie mam pojęcia co to za firma:

http://ekogroszekprestige.pl/ekogroszek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódzkie. Czy w/w to kiepski opał, bo ciężko się po Twoim wpisie domyśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mam do Wielunia a także do Sieradza. Mam nadzieje, ze tyle Ci wystarczy. A dlaczego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej firmy  wielokrotnie brałem opał (10 km ode mnie), zarówno workowany, jak i luzem. Co prawda na składzie mają opał workowany w brzydsze, plastikowe, czarne worki, ale jakość zawsze była OK. Mają własny punkt przeróbki węgla - kruszarki i sita. Naprawdę nie wiem, jak wygląda realnie ich sprzedaż wysyłkowa, natomiast na jakości i obsłudze nigdy się nie zawiodłem. Jutro będę spalał fioletowy płomienny orzech II z B&E Energy, więc dowiesz się jak z jego jakością (jest tam też taki ekogroszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zatem czekamy na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać w biedronkach na Orlenie i w sklepach Carrefour jest w dość dobrej cenie w sprzedaży wysyłkowej. Przy przedpłacie – transport gratis, więc cena porównywalna do tej z Biedronki. Na Orlenie chyba 1000zł

http://dobry-wegiel.com.pl/product/ekogroszek-premium/

opinie ma dobre i być może jak spale RETOPAL to się tym zainteresuje.

Zastanawia mnie tylko dlaczego podają tak duża rozbieżność w tej kaloryczności… ale nawet jeśli ma tylko te 24 to i tak wychodzi cenowo lepiej od RETOPALA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo to mieszanki węgli. Raz przyjdzie taki, raz owaki. Raz pan Józek dobrze Fadromą zamiesza i jest 26Mj/kg, a dwa razy źle i jest 24 i zimno lub 28 i spieki.

Ty śpisz w nocy, czy tylko ciągle przeliczasz?

Tak całkiem na marginesie, jest to węgiel rosyjski lub kazachski, więc znowu nie będziesz spał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty śpisz w nocy, czy tylko ciągle przeliczasz?

Tak całkiem na marginesie, jest to węgiel rosyjski lub kazachski, więc znowu nie będziesz spał.

 Tak, śpię w nocy. Faktycznie krótko, ale to nie za sprawą węgla.

Żona ostatnio się zapytała czy przyjdę na obiad czy ma mi zanieść do kotłowni :P

A tak na poważanie, pytam, szukam i czytam odnośnie groszku. Dopiero 2 miesiące mam piec i mało doświadczenia.

Obecnie pale RETOPALEM, który na okolicznym składzie kosztuje 810zł/tona workowany.

Nie jestem zadowolony. Uważam, że cena za wysoka. Popiołu dużo i chyba jeszcze nikomu nie udało się na tym groszku całkowicie wyeliminować spieków. Spalanie w dniach na poziomie 20-25/kg

Dlatego tak dopytuje. Mam możliwość kupienia na składzie niby ekogroszku z Wesołej. Skład/sprzedawca przywozi z kopalni i workuje na miejscu. Cena za workowany przez pracowników składu 800zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ten pierwszy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, śpię w nocy. Faktycznie krótko, ale to nie za sprawą węgla.

Żona ostatnio się zapytała czy przyjdę na obiad czy ma mi zanieść do kotłowni :P

A tak na poważanie, pytam, szukam i czytam odnośnie groszku. Dopiero 2 miesiące mam piec i mało doświadczenia.

Obecnie pale RETOPALEM, który na okolicznym składzie kosztuje 810zł/tona workowany.

Nie jestem zadowolony. Uważam, że cena za wysoka. Popiołu dużo i chyba jeszcze nikomu nie udało się na tym groszku całkowicie wyeliminować spieków. Spalanie w dniach na poziomie 20-25/kg

Dlatego tak dopytuje. Mam możliwość kupienia na składzie niby ekogroszku z Wesołej. Skład/sprzedawca przywozi z kopalni i workuje na miejscu. Cena za workowany przez pracowników składu 800zł/tona.

To weź na próbę w czym problem? jak coś to masz blisko żeby scignąć gościa i weź fakturę za zakup - u mnie w okolice kiedyś jedną Panią napaśli na pseudo składzie to tak ich pogoniła  że sami wybierali opał z kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię tylko mi jeszcze trochę Retopalu zostało i nie chce zagracic kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łysy1 daj mu spokój, on przecież w 1 miesiąc nastukał tyle postów że głowa boli, chyba nie pisał jeszcze w dziale kupię/sprzedam, ale to kwestia czasu.

 

Wilchelm jak kupisz wesołą z niewiadomego pochodzenia, ba nawet z kopalni to znowu będziesz udzielał się w każdym temacie nt opału i ilości, kup normalny eko np 24 Mj i zapomnij o kotle :D nic na to nie poradzisz, kociołek swoje spalic musi i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanę mieć problemy z opale i ogarnę kociołek to może będę mniej czytał, pytał i pisał. Normalny właśnie mam 24 i jest do du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeklinaj tak Retopala - bo możesz trafić dużo ale to bardzo dużo gorzej :)

Jak zdążę się z nim uporać zanim go spale to wtedy go przeprosze za wszystkie złe słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poważnie rozważam zakup "Ekogroszek Prestige Premium ". cena z dostawą 895zł.

http://ekogroszekprestige.pl/jakosc/

 

 

Na razie jeszcze mam czym palić, ale to co wyżej wydaje się być ciekawą ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prestige znana firma, tu na forum też są opinie, różne. Raz kupiłem od nich groszek, wtedy działali pod inną nazwą, kupowałem u nich osobiście bo mieli siedzibę ok 5 km ode mnie.

 

Generalnie nie kupuję takich rzeczy przez neta, zakupy są obarczone dużo większym ryzykiem niż twarzą w twarz, kasa nie mała a ryzyko duże. Powiem tak, jeżeli sprzedający jest peny swojego towaru to reklamację przyjmie na klatę, a przez neta dużo więcej problemów. Znajdź w swojej okolicy uczciwego sprzedawcę a przez neta nie będziesz szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.