Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Do Nowego Domu 130M2


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie. Na małej mocy. A jak go CWU szarpnie?97f6556fe79f0cb2b58ffb260e82981d.jpg

Bo tego CWU nie rusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania tej zagadki mogą być np. takie:

1. Makog ma rzeczywiście chwałowice a deredasowi przy sprzedaży tylko tak powiedziano a otrzymał co innego

2. Deredas ma chwałowice a makog dostał jakiś chłam i mu powiedziano,że to chwałowice...

itd.

 

węgle o RI >15 zaczynają pokazywać swoje "Rogi" jak trzeba grzać, przy łagodnym pykaniu i dmuchaniu dziabeł z nich wychodzić nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładnie. Na małej mocy. A jak go CWU szarpnie?

Bo tego CWU nie rusza ;)

 

Bo tego CWU nie rusza ;)

 

Cobra generalnie "nie lubi" mocniejszych zmian przepływów, przerywania pracy termostatem, zmianą położenia zaworu n-drogowego..

Przy względnie stałym obciążeniu chodzi fajnie, stabilnie, równo

 

Jak wcześniej z kolegą rozmawiałem, to mówił,że wymiennik ma fajniutki a to jego teraz 3cia zabawka.

Każdy produkt ma coś fajnego i w jakimś zakresie jest lepszy od innego.

 

Gdzieś ktoś wcześniej fajnie napisał,że najlepsze sterowniki, to akurat te, których nie mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat nie SPP.

Coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz ja mam chwalowice, urodzilem sie w chwalowicach i mieszkalem w chwalowicach, a obecnie mieszkam pare kilometrow od chwalowic, i wegiel przywieziony prosto z kopalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś,że masz mieć zawór mieszający, jak ma być on z siłownikiem, to musisz wiedzieć,że zarówno Bruli jak też SPP siłownika zaworu mieszającego nie obsługują.

 

Co do cyrkulacji, pompę cyrkulacyjną (lub podłogową lub mieszającą, zależy co wybierzesz w menu sterownika) możesz obsłużyć z poziomu Bruli.

 

Pompę cyrkulacyjną tj. jej załączanie można załatwić na różne sposoby, ciekawym rozwiązaniem jest jej załączanie wraz z zapalaniem światła w łazience.

Można ją także wpiąć w taki programator z marketu za pewnie jakieś 40-50zł, tam ustawiasz czas pracy i godziny, w których to ma działać.

 

W planach jest zawór mieszający, tutaj jeden kolega podpowiada że lepszym rozwiązanie jest wymiennik.

Znowu inny pisze, że nie wyobraża sobie kotłowni bez zaworu 4 drogowego. Sam nie wiem teraz co lepsze... :blink:

 

spora część nawet marketowych kotłów ma stery dwustanowe z obsługą 1pompy a obecnie instalacje instalatorzy robią dość fantazyjnie z 4-5pompami...

 

Dość tanie a skuteczne rozwiązanie z pogodówką dla obsługi mieszacza ma Polski producent - firma KEY i często się na to ludzie decydują.

Stracisz jedynie opcję sterowania tym obiegiem grzewczym z poziomu internetu.

 

Nie mam ciśnienia na podpięcie do neta.

 

 

@deredas mam wrażenie, że robisz niepotrzebne zamieszanie w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterownika to szukaj takiego z możliwością obsługi 4 pomp (co, cwu, "mieszacza" (kotłowa podłogówka) i cyrkulacji cwu) obsługa siłownika zaworu n drogowego tez powinna się znaleźć w takim sterowniku. 

co do prowadzenia procesu spalania to nie ma kotłów na "wungel" bezobsługowych, bo węgiel nie jest paliwem powtarzalnym (o jakości nie wspomnę) i przy trudnym opale ustawienia ręczne bywają niezastąpione :)

Kocioł mogący pracować w układzie zamkniętym (odpowiednio zabezpieczony) wykluczy montaż wymiennika jak i prowadzenie rur do naczynia wzbiorczego przez pomieszczenia mieszkalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d często jest wymagany przez producentów do uznania gwarancji. U mnie zawór 4d otwarty maksymalnie [jedynie tylko na lato zamykam]. Kolejna sprawa ważna ,Cwu zrób na pompkę ale też by działała dobrze po grawitacji.Powód? widzisz w okresie letnim grawitacja sprawia że piec spokojniej pracuje a to przekłada się na ekonomikę palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, im prostsza instalacja, tym prościej kociołek prowadzić, nie ma skoków mocy, zabaw z korekcją nastaw, bo raz moc ostro w górę, raz ostro w dół i wygląd popiołu jest jaki jest.

Na instalacji, gdzie nie jest przekombinowane przy w miarę stabilnym przepływie wody spalanie będzie lepsze, zmiany mocy przez sterownik nie zakłóca procesu spalania, popiół będzie lepszy.

 

Zawór może byc ustawiany ręcznie, szczerze mówiąc wystarczy go ruszyć góra 5-6razy w sezonie jak na grzejnikach są termostaty. Przymykamy go wiosną, jesienią a otwieramy zimą mówiąc skrótowo.

 

Jak chcemy to zautomatyzować, to ciekawa propozycją jest IRYD PID, obsługuje pompę c.o., cwu,cyrkulacyjną oraz podłogową. Podłogowa może obsłużyć podobnie jak Bruli, czyli tylko z wykorzystaniem czujnika na zasadzie włącz-wyłącz lub płynnie z użyciem siłownika zaworu mieszającego. Układ za mieszaczem po rozbudowie sterownika o czujnik pogodowy można sterować pogodowo w/g zadanej krzywej grzewczej. To już jednak mały kombajn, wyjściowe parametry spalania są w nim ustawiane, ale wybór kolejnych pomp i ich funkcjonalność to już zostaje dla danego instalatora lub klienta. Jak czujesz się na siłach, to wybiera się ster rozbudowany, wyjściowo, aby się nie wystarczyć normalnie jest ustawiony na obsługe 2pomp i wyłączone są strefy czasowe, aby menu nie było przeładowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecoal ma pracę ciągłą w zakresie do zadanej +5st. Powyzej sie odstawia.Mocy jest bodajże 8 ( pamięć jednak jest zawodna ;) ). Bez różnicy jaki ustawi się czas podawania 3s czy 10s zostanie automatycznie zmieniona przerwa tak żeby stosunek pozostał bez zmian. Czas podania się nie zmienia. Jeżeli potrzeba podnieść moc skraca przerwę i dmucha mocniej i odwrotnie. Dużym minusem są gwałtowne zmiany z najniższej mocy dla której wiatr wynosi 36% do np 45% wiatru i tutaj pojawiają się spieki ;). Aha...i ecoal(algorytm ) został napisany dla brucere i eko15 a reszta to tak przy okazji

dzis po pracy wziołem stoper i trochę pomierzyłem czasy w pracy ecoala i jest tak jak piszesz, jak zmiejsze czas podawania to jest krótsza przerwa jak zwiększe to odwrotnie i w moim przypadku cały czas jest utrzymany stosunek 1-15,  1-16   ps mam stabilną instalacje i ten tryb pracy coraz bardziej mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.