Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 38


jacula6

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy post i mam pytanie o ustawienia tego pieca optymalne aby pobierał jak najmniej opałów ? to znaczy jakie mają być ustawienia na zimę ? i na samo grzanie na ciepłą wodę  na lato ? proszę o wasze rady

 

Dom: Powierzchnia 380 mkw, początek lat 80, ocieplony , okna drewniane

CWU: Bojler 200l, 5 osób

Instalacja: stare, grube, metalowe rury, grzejniki metalowe

 

, 2 pompy na obiegach CO i CWU

Piec: Defro eko duo 38 kW na ekogroszek z podajnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na taką powierzchnię jeśli jest przynajmniej 10cm styropianu i jakaś wełna od góry to by wystarczyło 20KW po co zatem tak ogromny kocioł?

jet już więc musisz z nim żyć.

napisz jaki sterownik bo od tego zależeć będzie co można ustawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja dołączona do kotła

wyświetlacz po włączeniu sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

defro pochrzaniło stronę i nie mogę znaleźć instrukcji. 

cz pracujesz z załączonym PID-em czy w dwustanie?

jeśli s PID-em to masz dwie korekty w sterowniku- mocy i powietrza i zabawa nimi wystarczy

jak w dwustanie to w instrukcji kotła jest sprytna tabelka z przykładowymi ustawieniami dla przybliżonych mocy

ustawiłbym na poczatek w okolicy 7-8KW  i dopasował nadmuch do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Defro AG LUX PID jest z pidem, kolega ma bez PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz

zawsze mam kłopoty z identyfikacją co defro ukrywa pod swoimi nazwami.

Jakby nie mogli napisać zwyczajnie ST-450 czy ST37i,  tak jak to jest w oryginale od Techa

skoro już wiemy że to dwustan to ustawić jak napisałem w drugiej części poprzedniego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i i gdzie znajdę tę ustawienia ?

 

 

defro pochrzaniło stronę i nie mogę znaleźć instrukcji. 

cz pracujesz z załączonym PID-em czy w dwustanie?

jeśli s PID-em to masz dwie korekty w sterowniku- mocy i powietrza i zabawa nimi wystarczy

jak w dwustanie to w instrukcji kotła jest sprytna tabelka z przykładowymi ustawieniami dla przybliżonych mocy

ustawiłbym na poczatek w okolicy 7-8KW  i dopasował nadmuch do tego

a jak papierowa wersja dtr poszla na rozpalke to tutaj. Nie wiem czy to dokładnie ta dtr ale wspomniana sprytna tabelka jest na dwudziestej stronie

http://www.defro.pl/pliki/dtr/komfort-eko-komfort-eko-duo.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne nawet nie wiadomo gdzie jest. ja na początku swojej drogi właśnie z tej tabelki korzystałem mimo iż mam inny kociołek.

tylko że my rzadko czytamy instrukcje obsługi i potem są problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja się na tym kompletnie nie znam ? może mi ktoś napisać jakie  ustawić piec przy ekogroszku   na ogrzanie domu i z ciepłą wodą w boilerze z oszczędną wersja ?

chodzi mi krok po kroku ? co włączyć czy ogrzewanie domu czy pompy równoległe itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wersji oszczędnej

w wersji oszczędnej zakładasz kufajkę

możesz mieć wersję uzupełniającą straty domu

jeśli ustawisz ogrzewanie domu nie będzie działało grzanie ciepłej wody

ustaw pompy równolegle.

skoro korzystasz z neta to otwórz sobie pdf-a którego zalinkował leszkowaty i z tabeli wruć ustawienia dla okolicy 8KW

potem tylko dopasujesz do tego nadmuch- jak będą spieki obniżasz a jak niedopalony węgiel podnosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sterowniku tak jest że jak wybierzesz priorytet bojler to będzie najpierw grzać ciepłą wodę a potem dom

jak pompy równolegle to będzie ogrzewać dom i w razie potrzeby ciepłą wodę

jak ogrzewanie domu to rozłącza zupełnie obieg dla ciepłej wody i realizuje jedynie grzanie domu.

zacznij od przeczytania instrukcji sterownika. jesli nie masz pojęcia co i jak przestawiać to nawet jak Ci podamy zestaw parametrów to nie będziesz wiedział jak to wykorzystać.

instrukcja ne gryzie i w przypadku tego urządzenia jest wskazane aby od niej zacząć a dopiero potem grzebać w nastawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacula

dostałeś tabelkę z ustawieniami

spróbuj od tego zacząc może?

ustaw podawanie 5sek przerwa jakieś 45 sek i około 40% nadmuchu. potem zależnie od tego czy będzie spadał niedopalony węgiel do popielnika czy będą spieki i żar będzie w dół schodził będziesz albo podnosił albo obniżał nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałeś przeczytać opisy na niej? 

mam wrażenie że się nie przykładasz zupełnie :(

nieważne

w pionie masz czas podawnia 5,10,15sekund itd

w poziomie masz czasy przerwy od 15 sekund

przykład 

podawanie 5 sek przerwa 15 sek

kocioł zużyje 3,3kg/h węgla oraz będzie pracował z mocą 25,7KW(ty tyle nie potrzebujesz)

na przecięciu dwóch parametrów masz podane szacunkowe zużycie opału na godzinę gdy kocioł będzie pracował bez odstawienia oraz szacunkową moc

jesli nie rozumiesz jej zasad to zrób takie nastawy jak Ci podałem a potem tylko wyreguluj moc nadmuchu i zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.