Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Pieca Akumulacyjnego Co To Jest?


zlosnik321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Mam taki mały lub duży problem sam już nie wiem.

 

Posiadam piece akumulacyjne AEG dynamiczne 2kw i 3kw.

 

Jeden z piecy jest w pewnym stopniu uszkodzony tzn. jego izolacja rozsypała mi się w rękach czy mogę gdzieś taką nową płytę izolacyjną dostać?

 

Piec który ma uszkodzoną izolacje nagrzewa się bardzo mocno obudowy nie da się dotknąć i bardzo szybko stygnie ok 8-10h

 

Piec który jest sprawny trzyma ciepło nawet 2 dni i jest możliwość dotknięcia obudowy jest ciepła ok 60-65* mierzone pirometrem.

 

Czy mogę jakoś uratować ten drugi piec? Np. wymienić tą uszkodzoną płytę na welnę firerock ? czy to czasem nie bedzie smierdzieć gdy osiągnie piec maksymalną temperature? 

 

Najchętniej wymienił bym na tą samą izolacje ale nigdzie nie widze jej do kupienia

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że idzie o boczną izolację , ta górna jest z wermikulitu i twardej wełny mineralnej tu jest budowa pieca http://www.inproel.eu/budowa-pieca

a boczna  jest z Mikrothermu - to wygląda jak pampers, kiedyś można było można to kupić np tu http://inn-therm.pl/produkty/microtherm-izolacje-mikroporowate/

lub szukaj w sprzedaży części zamiennych do pieców

 

W ostateczności można na boki dać wermikulit podobnej grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o górną jest to włąsnie takie cos jak pampers twardy sypie sie piasek i boczna tzn frontowa tez jest taka sama 

 

więc czym ją zastąpic?

 

ale nie znalazłem nigdzie tego  wermikulit w płytach tylko ala proszek ,,, bo tej plyty mikrotherm to chyba moge zapomniec takze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrotherm to jakby gąbka , mocno porowaty, najlepszy do tego celu, wermikulit trochę gorszy, a płyta kominkowa to na końcu, jak już nic nie kupisz.

Ale podałem ci kontakt do sklepów , nie wszystko jest na All.........

To trzeba kupić tak aby 1 szt wystarczyła, najwyżej w dwóch warstwach na przekładkę,

Wtedy może być w sklepie pocięta wg twoich wymogów np Domer tnie płyty.

A płyty wermikulitu były kiedyś na stoisku kominkowym Castoramy, sam kupowałem jakieś 6msc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Piece na "lata" :D

Cena za 1 pampersa to ponad 1000 zł (dla mojego pieca).

Po jakim czasie się przepali włókno szklane (ponoć eglas)? 2/3-5 lat i zacznie pylić?  Pytałem u Dimplexa - nie dają gwarancji na części zamienne.  

Wermikulit ma dużo gorsze właściwości izolacyjne od microthermu.

 

Spróbuję umieścić pampersy pomiędzy blachą 0,5 mm i wokół zamknąć ramką z pasków wermikulitu.

Rozwiązanie za max 200 zł.

Wrzucę link do zdjęć i temperatur, jak tylko ogarnę temat kleju (wermikulit - blacha) elastycznego w temp pow 500 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.