Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Poradę Przy Wyborze Kotła: Defro Sigma Czy Ogniwo Eko Plus?


ZimnyPiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum

Zarejestrowałem się tu ponieważ potrzebuje fachowej porady przy wyborze nowego pieca CO do swojego domu. W zeszłym tygodniu, zaraz po pierwszym paleniu nowo przywiezionym miałem, mój stary piec rozszczelnił się i zaczął cieknąć w okolicach tylnego włazu do czyszczenia. Był to piec zasypowy z dmuchawą na miał z radomskiej firmy Piecbud Jana Klęczaja. Wytrzymał u mnie tylko 5.5 roku, pomimo regularnego przepalania w nim poza sezonem grzewczym i starannej konserwacji, co niestety potwierdziło obiegową opinię o jakości pieców od Klęczaja. 

Jestem więc zmuszony do szybkiego zakupu nowego pieca i tym razem chciałbym, żeby to był solidny, ekologiczny i trwały kocioł przystosowany do spalania zarówno miału jaki i ekogroszka z podajnikiem. 
Przez kilka ostatnich dni udało mi się sporo dowiedzieć na temat tego typu kotłów, choć jeszcze daleko mi do czucia się ekspertem w tej dziedzinie.  :ph34r: 
Odwiedzając radomskie punkty sprzedaży kotłów udało mi się zawęzić wybór do kotła Defro Sigma 25kW lub Ogniwo Eko Plus.

I tu mam serdeczną prośbę do użytkowników tego forum, którzy mają na tyle doświadczenia, że mogą mi fachowo doradzić przy wyborze tego typu kotła: Który z ww. kotłów będzie lepszym wyborem? 

Mam wolnostojący dom o powierzchni 220 m2, podpiwniczony, zbudowany z czerwonej cegły, nieocieplony z drewnianymi oknami starego typu. 

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe rady  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam mój poradnik- przeczytaj i zdecyduj czego oczekujesz od kotła. myślę że przy takiej powierzchni bez izolacji 25KW będzie w sam raz. nie bierz nic większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam mój poradnik- przeczytaj i zdecyduj czego oczekujesz od kotła. myślę że przy takiej powierzchni bez izolacji 25KW będzie w sam raz. nie bierz nic większego.

Przeczytałem Twój poradnik i jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy i pracy jaką w to włożyłeś. Jeszcze dwa dni temu byłem zupełnie zielony w kwestii doboru odpowiedniego pieca, ale dzięki Twojemu wątkowi mogę zaryzykować twierdzenie, że wiem na tyle dużo, że mogę zawęzić swój wybór do tych 2 kotłów.

Oczekuję od pieca bezproblemowej obsługi. 

Z tego co dowiedziałem się od sprzedawcy to i Ogniwo Eko Plus i Defro Sigma mają ten sam sterownik i palnik, więc pozostaje kwestia wykonania. Chyba.  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębcem się kolega nie interesował ?

Nie miałem styczności z tym piecem. Nie było go u żadnego sprzedawcy w Radomiu i również nikt mi nie polecał kotłów tej firmy. Zaraz postaram się to nadrobić. Jeżeli jest taki model Zębca na miał i groszek z dobrym sterownikiem to trzeba będzie go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zębcu miału nie spalisz, sorry za to.

Sigma ma ponoć ekoenergię... jeśli miałbym wybierac między wymienionymi przez Ciebe, to wybrałbym właśnie ten.

Wybór jest znacznie szerszy, ale rozumiem że chcesz kupić "obok" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt miałem tylko z kotłami Ogniwo, i ostatnio ze Skamp'em, więc uczciwie nie mogę polecać czegoś, co znam tylko z huraoptymistycznych wpisów na forach.

Poleciłbym taki jak mam (Ogniwo EKO), ale nie wiedzieć czemu, SMO produkuje je teraz tylko w jednej mocy, 35kW.

Odradzam OEP 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał zestawu który spełni wszystkie oczekiwania. niewielu producentów oferuje swoje kotły w kilku konfiguracjach, większość ogranicza się do stałych zestawów co może rodzić problemy. skam-premium możesz mieć praktycznie jakiego chcesz. zarówno jeśłi chodzi o odprowadzenie spalin, poprzez palnik i sterownik najbardziej optymalnie dobrany do Twoich oczekiwań i do instalacji. nie znam innego producenta w tej chwili oferującego takie możliwości wyboru. defro daje możliwość wyboru sterownika, ogniwo chyba wychodzi na sztywno z eCoalem nie wiem jak chłopaki sprzedają RBR-a? czy możesz wybrać palnik, czy nie- ster na pewno możesz mieć więcej niż jeden. 

zdanie moje na temat serwisu zawarłem w poradniku więc nie będę się powtarzał. brałbym co mi pasuje a nie co jest najbliżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja do tej pory paliłem ziebcem zasypowym 25 kw. Była to dla mnie męka, czyszczenie pieca 2x w tyg, czyszczenie komina 1x1,5 miesiąca, syf kiła i mogiła.

Ja od razu zainteresowałem się piecem Defro duo 25 kw z nowym sterownikiem k1p z pid.
To był strzał w 10. Dokupiłem teraz siłownik elektryczny do zaworu 4d, włączyłem pogodynkę, ustawiłem krzywą grzania i żałuję że od razu tego nie zrobiłem.  Piec wszystko robi sam, prócz wysypywania popiołu i ladowania groszku do zasobnika:P
Kotłownia czysta, zasypuję 180kg raz na 2 tyg. W domku jest ciepło a ja nie musze już latać doglądać itp. itd.

Jeżeli szukasz wygody, prostoty, oszczędności i automatyki to w 100% polecam ten piec
Defro Duo 25 kw ze sterownikiem K1p z pid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę za duży ten kociołek na 160m powierzchni.

Jeśli chałupka ocieplona to wystarczyła by 15-ka spokojnie, a tak wywalasz kasę kominem spalając z niższą sprawnością zapewne nawet o tym nie wiedząc. plus to że trafiłeś z ustawieniami fabrycznymi pod opał który masz- pytanie co będzie jak opał zmienisz i zaczną się kwiatki? mam nadzieję że CIę to ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, wg mnie wybór między sigma defro a ogniwo ekoplus jest bardzo prosty, choć różnią się tylko kolorem blachy, a zasada działania jest identyczna - ja wybieram ogniwo - jest to kocioł od kilku lat na rynku, sprawdzony, dobrze opisany na stronie internetowej, łącznie z dtr, a defro sigma ? nigdzie żadnych opisów, nawet na stronie producenta, czyli kocioł jeszcze nie jest w oficjalnej sprzedaży? trochę to dziwne, nie sądzisz? w Radomiu jest kilka sklepów oferujących kotły co, warto pojeździć, popytać, porównać oferty. Defro ma w ofercie sporo bardzo dobrej jakości kotłów, ale ta sigma jest trochę dziwnie "utajniona", czy warto zaryzykować zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja jestem z Kielc i powiem Wam że znam kilka osób które pracowało w Defro.

I tak zawsze mnie przestrzegli że z Defro to mogę kupić betoniarkę a nie piec.

 

Ale każdy ma własne zdanie i własny wybór. Zresztą czytając tu forum najwięcej postów z prośbą o pomoc jest chyba z Defro wiec coś w tym jest.

 

Ja kupiłem piec Brastal narazie niewiele mogę powiedzieć czy go chwalić czy się żalić, a oprócz Brastala zastanawiałem się jeszcze nad piecami HEF i STALMARK

 

Życzę powodzenia w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.