Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec ~15Kw


sirwiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

do tej pory posiadałem piec 17kW z niewolnikiem i sterownikiem Termotech St-88. W tym roku dołozyłem bojler (na oddzielnej pompie CO) CWU 140L + grzałka 2kW i przymierzam się do wymiany jednak pieca na jakiś nie wymagający niewolnika. Po analizie domu w dostepnych kalkulatorach, wychodzi, że potrzebuję na ogrzanie 12-13KW + bojler (w domu schodzą bardzo duże ilości ciepłej wody i potrzeba jej cała dobę - przydomowa serowarnia) (Stary dom 130m2 docieplony styropianem, z nieogrzewanym poddaszem odizolowanym XPS i podpiwniczony w połowie, strop docieplony styropianem, tak samo jak ściany zewnętrzne). Jaki piec z podajnikiem musiał bym nabyć i pzrede wszystkim co warto nabyć, lub na co warto zwrócić uwagę, bo na rynku jest tego tyle, że człowiek nie może sie połapać. Oczywiście chce wydać jak najmniej i mieć wszystko jak najlepsze ;), szczególnie zalezy mi na sterowniku dla laików, co by nawet kobieta dała sobie z nim radę.

 

Z góry dziekuje za rady,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podobnie jak Ty posiadałem piec 17kw z dołożonym prze ze mnie sterownikiem, pompą oraz dmuchawą. Ogrzewał przez 21 lat 120-130 m2 + bojler 100 litrowy. Taki długi czas użytkowania spowodowany był podobno moją dbałością o niego - tak stwierdził producent. Ja się z tą opinią nie zgadzam. Poszukiwania zacząłem tu na tym forum. Szukałem, czytałem i w końcu doszedłem do wniosku, że już nic nie wiem. Jedni chwalą, drudzy krytykują. Naczytałem się o sadzy, kłopotach z niedopalaniem, kłopotach ze sterownikami i ich ustawieniach, o oszczędnościach w opale itp. Wiedziałem , że piec ma być o mocy 13-15kw i zawężałem krąg producentów. W zasadzie doszedłem do wniosku, że pomimo różnych opinii trzeba podjąć decyzję i wybrać coś co spełni moje wymagania pod względem cena, jakość, wyposażenie. Wybór padł na Tekle Draco Duo 15kw. Poprzednia nazwa to Ling Duo, Klimosza. Pomimo różnych opinii na forum wybór padł na niego ponieważ posiadał - dodatkowy ruszt, pogodówkę, możliwość obsługi siłownika zaworu 4D, prosty w obsłudze sterownik, strażak, dość spory zasyp. Piec grzeje od sierpnia tego roku. Oczywiście uczę się non stop i czytam porady bardziej doświadczonych użytkowników. Porównując obsługę poprzedniego pieca do Tekli to dzień do nocy. Z pewnością dla innych istnieją lepsze piece lecz ja cieszę się tym co posiadam i co najważniejsze piec spełnia jak na razie moje oczekiwania. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.