Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weber Ht, Reto Duo Uni 15Kw,ecomaxx 800 R2


gusto54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma taki piec jak w temacie Weber HT reto duo czy Reto Uni Duo 15kW to bardzo zbliżone konstrukcje do tego sterownik firmy Plum ecoMaxx 800 R2. To będzie mój pierwszy sezon grzewczy, będę się niedługo przeprowadzał. Moja prośba czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takim piecem i sterownikiem. Dom ok 130m, dół podłogówka, góra grzejniki, dom standardowo ocieplony, żadnych rewelacji. Mam narazie ustawione FL, ale do końca nie wiem czy jest to optymalne ustawienie, piec bardzo długo dochodzi do optymalnej temperatury i pracuje non stop (wiem modulacja mocą). Temperatura zadana 65 stopni, CWU 55, temperatura załączania pomp 40 stopni. Przy włączonym FL płomień jest trochę mały. Otrzymałem od producenta tabelkę z ustawieniami :

 

Tabela dla kotła Reto Uni Duo NL obrotowy Pancerpol
czas podawania 12s

 

Przerwa podawania       168    78    48    33    24    18
Moc wentylatora              23    27    32    37    42     47
Ciepło oddawane [kW]      5    11    16    22     26    30

 

 

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podzielić się swoimi doświadczeniamia, wiem że każdy dom, piec i węgiel to indywidualne ustawienia do których samemu się dochodzi siedząc tygodniami w kotłowni, nie mniej jednak jakieś doświadczenie forumowiczów napewno pomoże mi wypracować własne optymalne ustawienia.

 

post-43647-0-99447700-1414308895_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj popiół i jak zobaczysz w nim niedopalony węgiel, czy duże spieki, to się coś przejmuj, jak nie ma, a popiół dąży wyglądem i konsystencją do szarego proszku, to nie ma problemu.

Po prostu wszelkie algorytmy optymalizujące pracę palnika - FL, PiD, czy inne, mają tę wspólną cechę, że dzieje się właśnie tak, jak piszesz - kocioł długo dochodzi do temp zadanej, bo sterownik moduluje moc palnika. Wszystko zatem jest ok.

Sugeruję nic nie zmieniać - w szczególności nie obniżać temp zadanej - i obserwować popiół oraz monitorować zużycie opału. Na tak niewielką powierzchnię ocieplonego domu, powinno Ci schodzić w granicach 0,5 do 0,8 kg na dobę na każdy stopień różnicy temperatur zew/wew, ale to tak bardzo orientacyjnie. Jakby Twoje osiągi bardzo odbiegały od tych wartości, to wtedy będziesz się zastanawiał co z tym dalej robić. Póki co, problemu nie widzę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.