Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna Praca Pompy W Rozdzielaczu Przy Podłogówce


stegolas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

słuchajcie mam prośbę o pomoc, dość głośno pracuje mi pompa w rozdzielaczu przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa to Wilo. Całość podłącza jest jak poniżej na zdjęciach plus zamieszczam filmik jak to pracuje.

 

Filmik działania pompy zamieszczam na YouTube [ zobacz ]

 

Czy to może być uszkodzona pompa?

 

podlogowka1.jpg

 

podlogowka2.jpg

 

podlogowka3.jpg

 

podlogowka4_pompa.jpg

post-59977-0-60994000-1414181035_thumb.jpg

post-59977-0-76217800-1414181041_thumb.jpg

post-59977-0-91286600-1414181043_thumb.jpg

post-59977-0-20487500-1414181047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o czym piszesz? Odpowietrznik jest w miejscu gdzie umieścił go producent. Przecież taką rozdzielnię kupuje się w całości, kwestia podłączenia wężownic.

 

Doczytałem dzisiaj że można odpowietrzyć poprzez pozamykanie poszczególnych wężownic a potem otwieranie każdej z osobna. Tak zrobiłem i na tą chwilę cisza.

 

Pytanie drugie czy ten czujnik przylgowy głowicy powinien znajdować się na dolnej czy na górnej belce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o czym piszesz? Odpowietrznik jest w miejscu gdzie umieścił go producent. Przecież taką rozdzielnię kupuje się w całości, kwestia podłączenia wężownic.

 

 

 

Czy kupiłeś ten rozdzielacz u autoryzowanego sprzedawcy czy na portalu aukcyjnym?

Oryginalnie ten rozdzielacz, jak wszystkie do podłogówki , powinien mieć 2 odpowietrzniki ręczne, po jednym  na każdej belce np tak jak tu http://www.kanshop.pl/pl/p/Rozdzielacz-Kan-therm-7707-A-7-obwodowy-z-mieszaczem-ogrzewanie-podlogowe-/19

 

Trzeba po prostu sprawdzić układ i zamontować prawidłowe odpowietrzniki na obu belkach - to koszt rzędu kilku zł.

O problemach z takim rozdzielaczem można przeczytać w wielu tematach na forum np  tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11662-opis-dzialania-i-regulacji-rozdzielacza-kan-therm-73a-pomozcie/  gdzie jest opis działania i regulacji podobnego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w autoryzowanym sklepie tak jak całą resztę piec, osprzęt itp. Jeśli dobrze doczytałem w instrukcji to są te odpowietrzniki na końcu belki dolnej i górnej? Jak tego uzyć. Odkręcałem te korki, ale nic specjalnego się nie działo.

 

Jaka jest w ogóle procedura odpowietrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginał to dlaczego pytasz o poprawność montażu?

Tam teoretycznie na każdej belce powinien być odpowietrznik ręczny lub coś takiego, służącego do spuszczania wody i odpowietrzania belki.

 http://sklep.letorex.com.pl/danfoss-koncowka-spustowa-odpowietrznikiem-manualnym-do-rozdzielacza-p-2783.html

 

Odpowietrzasz prawidłowo przez zamknięcie rozdzielacza na zasilaniu- oba zawory, zamknięciu wszystkich pętli oprócz jednej,

podłączaniu kranu ,wężem ogrodowym do belki zasilającej i drugiego węża odprowadzającego do kanalizacji.

Przepuszczasz wodę przez kolejne pętle, które następnie zamykasz,

Po przelaniu pętli odpowietrzasz belki, odpowietrznikami ręcznymi.

Jeżeli nadal jest głośno to sprawdzasz poprawność montażu i bieg na pompie - powinien być jak najniższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem o poprawność montażu, tylko o to dlaczego to tak głośno pracuje. To był problem z zapowietrzeniem.

 

Udało mi się odpowietrzyć obwód:

 

- uzupełniłem wodę w obwodzie (przy piecu głównym wejściem a nie osobno do każdej wężownicy)

- ustawiłem pompę na 3-bieg

- pozakręcałem poszczególne obwody i pojedyńczo otwierałem każdy z osobna

- czynność powtórzyłem kilka razy aż przepchnąłem bańkę powietrzną

 

Jak się obwód odpowietrzył to ustawiłem pompę ponownie na najniższy bieg i wszytko teraz pracuje cichutko.

 

Ślicznie dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem o poprawność montażu, tylko o to dlaczego to tak głośno pracuje. To był problem z zapowietrzeniem.

 

Udało mi się odpowietrzyć obwód:

 

- uzupełniłem wodę w obwodzie (przy piecu głównym wejściem a nie osobno do każdej wężownicy)

- ustawiłem pompę na 3-bieg

- pozakręcałem poszczególne obwody i pojedyńczo otwierałem każdy z osobna

- czynność powtórzyłem kilka razy aż przepchnąłem bańkę powietrzną

 

Jak się obwód odpowietrzył to ustawiłem pompę ponownie na najniższy bieg i wszytko teraz pracuje cichutko.

 

Ślicznie dziękuję wszystkim za pomoc.

To fajnie, ale czasem głóśna praca to też nieprawidłowy montaż np podłączenie odwrotne zasilania i powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.