Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie Ledowe


wuwok

Rekomendowane odpowiedzi

Od admina: Wydzieliłem wątek z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17545-okresowe-podgrzewanie-wody-w-bojlerze-piec-z-podajnikiem/page-10

 

...

Obecnie jestem na etapie wymiany wszystkich żarówek na led i to zwraca się w postaci obniżonych rachunków, nie bardzo mnie interesuje zatem energożerne i kosztowne grzanie wody prądem :-)

Węgiel i tak trza kupić, a dla kotła też lepiej jak jest regularnie rozpalany - nie rdzewieje.

...

ledy polecam- sam wymieniłem i rachunki spadły dość sporo w porównaniu z tym co miałem gdy oświetlałem energooszczędnymi. do wymiany skusił mnie nie tyle sam rachunek ekonomiczny co obejrzany film

https://www.youtube.com/watch?v=E2MNyUX3MPQ

 

nie wiem ile w tym prawdy a ile demagogii ale wywaliłem wszystkie i śpię spokojniej chyba. no i jest taniej oceniam że jakieś 30%

taki mały OT sorki

 

Ale jakie żarówki ledowe...chodzi by dobre światło dawały..co polecasz?

mam zwykłe energooszczędne lecz myślę o ledowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym sezonie nie wygasiłem kotła i grzałem CWU ekogrochem. plusy dwa

1- kocioł nie zawilgocony jak po postoju przez sezon letni

2- ciszej w domu w porównaniu z pracującym palnikiem olejowym który wcześniej wodę dogrzewał

dobowy koszt grzania CWU z uwzględnieniem prądu(podłączony licznik zużycia) wyniósł mnie 2,93PLN

 

ledy polecam- sam wymieniłem i rachunki spadły dość sporo w porównaniu z tym co miałem gdy oświetlałem energooszczędnymi.

 

nie wiem ile w tym prawdy a ile demagogii ale wywaliłem wszystkie i śpię spokojniej chyba. no i jest taniej oceniam że jakieś 30%

taki mały OT sorki

Ja też wymieniam na Ledowe ale biorę takie z niższej półki  zakresu cenowego 7 - 20zł i mocy 5-12W oraz gwarancją 2 lata, kształt typu kulka, przeważnie mleczne... na diodach smd 2835 i przetwornicą CCD - jestem nawet miło zaskoczony ich barwą i mocą... - u mnie było sporo jeszcze zwykłych 60/75/100 watowych.... kupowanie ledów z wyższej półki po 50-70 zł mija się z celem ekonomicznym bo i co z tego że led jest dobrej jakości/firmowy jak i tak nie ma tej barwy co tradycyjna żarówka :) więc po co przepłacać.. a i warto je instalować tam gdzie najdłużej zapalmy oświetlenie... bo zakładanie ich w miejscach gdzie rzadko zapalmy światło  lub na chwilę też mija się z celem ekonomicznym... np. przedpokój gdzie jest zapalane na 1/2min kilka razy dziennie - to kupno leda może się zwrócić za jego żywota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję w mrówce kulki o mocy 5-6W i barwie białej ciepłej. jak nie ma to w lokalnym z elektryką i oświetleniem za najdroższą zapłaciłem chyba 24zł 

też uważam że nie opłaca się wydawać 70zł na leda. patrzę na barwę i staram się tak dogadać ze sprzedawcą że jak mi nie leży dana żarówa to zwracam lub wymieniam na odpowiednią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem na necie za 6W E14 - 8,99zł, 12W E27 - 18,99zł, 10W E27 - 17,99, 8W E27 - 13,99zł... typ SMD2835 kulki mleczne.... wszystkie E27 na przetwornicach CCD - czyli brak efektu mrugania/stroboskopu oprócz tych małych E14.. 2 lata gwarancji teraz zamówię jeszcze na drugi rzut żeby już mieć komplet... nie liczę pomieszczeń gdzie rzadko się używa światła bo tam wymieniać się zupełnie nie opłaca i zostają poczciwe stare żarówki.... ja kompaktowych z rtęcią prawie wcale nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie żarówki ledowe...chodzi by dobre światło dawały..co polecasz?

mam zwykłe energooszczędne lecz myślę o ledowych

Ja mam halogeny i żarówki Akai led SMD 5730... dają po 60W.... jasne jak cholera.. kupiłem na All..... po około 15 zł... polecam. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

LEdy to zdecydowanie oszczędność. No i światło dają dość dobre wbrew pozorom. Przykłąd może nie adekwatny ale dość dużo mówiący. Mam w domu akwarium roślinne. Po wymianie pokrywy ze świetlówkami na panel led o analogicznym poborze mocy rośliny rosną jak dzikie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Może ja mam pecha ale w ubiegłym roku założyłem w domu w sumie 8 takich żarówek led firmy GTV bodajże (jakąś nagrodę dostali za jakość i innowację) i co po roku świecą może na 30% tego co na początku. Można spokojnie sobie patrzeć w samą żarówkę i nie oślepi. Płaciłem coś koło 24 PLN-ów za sztukę. Jedną miałem nową w zapasie i założyłem dla porównania, światło jak łuk ze spawarki. Podsumowując albo ja mam pecha albo technologia do d...y. Za tę kasę miałbym na prąd do zwykłych żarówek na 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Lumax i "no name". Jak na razie wszystkie działają. Najstarsze "no name" mają około 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.