Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowice Termostatyczne - Kłopoty, Dylematy, Pytania


Okid2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam kocioł gazowy dwufunkcyjny Ariston i 6 grzejników. Ostatnimi czasy stwierdziłem, że należy zamontować głowice termostatyczne. Zrobiłem zdjęcia zaworów i tych miedzianych "wkładek" (???), po czym udałem się do sklepu. Pan na wstępie poinformował Mnie, że w przypadku głowic nie ma zwrotów (jak się później okazało nie jest to zbyt korzystne). Pokazałem sprzedawcy zdjęcia, ten od razu "poznał" z czym ma do czynienia i zaproponował Mi głowice Schlosser 6000100001. Po zakupie i powrocie zająłem się montażem, tj. przykręceniem tychże. Okazało się, że nie spełniają one swojej roli, tzn. nie odcinają grzejników i nawet nie domykają przepływu po ustawieniu na "śnieżkę".

Zawory, które posiadam mają napis CSI 1/2, do nich dokręcona jest wkładka, która jak zakładam jest niewłaściwa dla kupionych głowic. Moje pytanie brzmi czy da się wymienić te wkładki? Jeśli tak to w jaki sposób?

Dołączam zdjęcie zaworu z wkładką.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

post-38424-0-15900600-1413997585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy, że ustawienie głowicy na śnieżkę nie zawsze powoduje całkowite zamknięcie zaworu, niby wtedy ma działać ochrona przed zamarznięciem grzejnika, przynajmniej tak kiedyś słyszałem. Poza tym czy konieczne jest całkowite odłączenie grzejnika czy może wystarczy zredukowanie przepływu. Na powrocie masz jakiś zawór regulacyjny? Może trzeba na nim wstępną regulację zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaznaczę, że jestem LAIKIEM :) Racja, ma to być ochrona przed zamarzaniem. Ale ustawiałem też na 1 i 2 gdzie na 2 przy osiągnięciu 16 stopni powinno odcinać grzejnik - nic takiego nie miało miejsca, a w pokoju miałem 21/22 stopnie. Na dole przy wyjściu rur z podłogi mam taką śrubę na imbusa. Mogę nią, np. całkowicie odciąć grzejnik dokręcając ją do końca. NO wydaje mi się, że powinno odcinać, chodzi tu przecież o oszczędności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli wkładka i zawór są jednej firmy. Spróbuj zrobić tak. Odkręć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę i spróbuj dopasować podkładkę z monety (1gr,2 gr) tak żeby podkladka znalazła się pomiędzy bolcami. Wtedy sprawdź czy reaguje. Jeśli nie lub nieprawidłowo powtórz czynność dokładając kolejną podkładkę ;). Trochę zabawy ale powinno się udać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.