Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł C.o. Do Mieszkania O Pow. 30M2


Isabel

Rekomendowane odpowiedzi

Już wyjaśniam. W tych mieszkaniach w kuchniach kiedyś były kuchnie węglowe no a w pokojach piece kaflowe swoją drogą :) więc raczej wszystko ok. Ah i kominiarz był kilka dni temu żeby określić który to mój komin ;)

 

ps. fajerki są super ale chyba nie nadają się do mojej chatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isabel,Isabel

 

Uparta z Ciebie kobitka ale prawie Cię rozumiem? :D 

 

Dziwię się,że chcesz mimo wszystko pakować śmieciucha do małego mieszkania.

Moja ostatnia propozycja dla Ciebie to:

 

http://kratki.pl/pl/produkt/wklad-wk440-5-w-zabudowie-kaflowej---krem-mat_wk440kafelkm

 

Zainstaluj to w miejscu kafloka,ogrzeje chałupkę z powodzeniem i jeszcze będziesz miała na co popatrzeć(blask żywego ognia,fajny nastrój itd.)

Co Ty na to?

CWU z bojlera w ll taryfie i wygoda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabpa58! czy ja uparta.. nie wiem :D może ;) ale ostatecznie musze wybrać taką opcję, która mi będzie pasowała ;) Meping wysłał mi bardzo ciekawy artykuł :D Powiem tak, nie boję się popiołu czy kurzu ;) czujnik też mam. nigdy nie paliłam w kaflowym węglem (mimo, ze pracuję w firmie handlującą węglem ;) ale jak to mówią- szewc bez butów chodzi ;)  ) wcześniej miałam piec w pokoju i dałam radę ;) po domu mi się nikt nie plączę więc moje 30 m2 w zupełności mi wystarcza i mały kociołek aż tak wiele miejsca nie zajmie. A kaflowy wywaliłam z pokoju żeby zyskać cały kąt miejsca :)))

 

Kocioł Per-eko polecano mi w jednym z miejscowych sklepów. Polecano mi też piece pleszewskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Isabel.

Myślę też,że kominek / jak najmniejszy/ z płaszczem byłby dobrym rozwiązaniem, ale..................

latem grzanie prądem b.drogie, jeśli jest/będzie?  tania taryfa, to tzw. "dzienna" jest dużo droższa.

Isabel jesteś kobietą pracującą, żadnej pracy sie nie boi.  Ale w cenie ok.3 tysPLN można kupić pompę ciepła, powiesić za oknem

w kuchni i jest bezobsługowe ogrzewania i latem i zimą Jeśli rzeczywiście /jak koledzy liczą/  zapotrzebowania rzędu 2 kW

przy największych mrozach taka pompa bez problemu nastarczy produkować ciepła na całe mieszkanie i cwu.

Szacuję koszt eksploatacji tej pompy na zużycie ok. 2000 kWh prądu czyli ok. 1100 zł. /z cwu, która pewnie pochłonie 1/2 kosztów.

czyli na ogrzewanie mieszkania wyjdzie 550 zł...?

Będzie to zdecydowanie drożej, niż taszczenie kilku  m3 drewna na drugie piętro, ale jaka wygoda., i bezpieczeństwo - bez kotla/kominka w tak małym lokalu.

Pozdro

Ps  jest jeszcze dolnospalający 5 kW chyba Zgoda z Wieprza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per-Eko 5kW to jest najmniejszy kocioł zasypowy na rynku,jeśli się uprzesz mimo wszystko na zakup kotła to nie kupuj większego,bo na prawdę wpędzisz się w kłopoty,a i z tym 5kW może być problem,bo będzie pracował zaledwie na 40-50% swojej mocy.

Reszta kotłów czy to z Pleszewa czy też innych producentów zaczyna się od 7kW, a to już dla Ciebie masakra taka moc kociołka.

 

Piecyk kaflowy z szybą firmy Kratki nie zajmuje dużo miejsca i jest opalany tylko drewnem i wizualnie nie ma co porównywać do śmieciucha ale to Ty wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorecho, dzięki za informacje ;) Niestety, biorąc pod uwagę podane koszty związane z elektrycznym ogrzewaniem, nie podołam finansowo :) jest jeszcze kredyt do spłacenia :P

 

Grabpa58, DTO Pleszew ma kotly 5 kw. Kominek jest bardzo klimatyczny i też mi się podoba ten pomysł. Tyle, że naprawę nie chcę mieć żadnego pieca/kominka w pokoju ;)

 

 

Ale muszę Wam powiedzieć, że jesteście super :D cenię każdą, nawet najmniejszą pomoc :) dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :D grabpa58, uwierz mi, w kwestii pieca to nie jestem uparta... bardziej upierałam się np. przy kolorze fug do łazienki..... :P oczywiście spotkało się to z ogromną męską krytyką :D bo do czego to doszło, że fugi ścienne muszą pasować do koloru terakoty... :P więc kolor pieca nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła!! :)

 

Kupuję kocioł Per-eko KSW Alfa 5 kw :) Dziękuję raz jeszcze za pomoc ;)

 

Ps. Grabpa58, jakby co, to będzie na Ciebie :D :D oczywiście żartuję ;) to jest moja decyzja i to ja będę ponosić jej ewentualne konsekwencje :)))

 

Za jakiś czas podzielę  się spostrzeżeniami :))

 

pozdrawiam,

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bez dmuchawy, zamontuj miarkownik lub inne tego typu urządzenie , odizoluj porządnie ruszt pionowy od poziomego (wydłuży to czas odgazowywania mając wpływ na stało-palność) , pal od góry zgodnie z tym co zalecane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła!! :)

 

Kupuję kocioł Per-eko KSW Alfa 5 kw :) Dziękuję raz jeszcze za pomoc ;)

 

Ps. Grabpa58, jakby co, to będzie na Ciebie :D :D oczywiście żartuję ;) to jest moja decyzja i to ja będę ponosić jej ewentualne konsekwencje :)))

 

Za jakiś czas podzielę  się spostrzeżeniami :))

 

pozdrawiam,

I.

Witaj!!! 

  Żeby zamontować kocioł w pomieszczeniu niemieszkalnym (kuchnia ) musisz uzyskać pozwolenie budowlane .(na sto procent ,nierealne)

 Do montażu piecokuchni wystarczy tylko zgoda kominiarza jezeli jesteś właścicielem mieszkania(dodatkowe ogrzewanie)  ,jeżeli  jesteś lokatorem to dodatkowo zgoda własciciela budynku.

Za system ogrzewania budynku odpowiada właściciel budynku (administracja ,wspólnota) nie właściciel mieszkania.Koszty napraw instalacji CO , pieców kaflowych i innych urządzeń grzewczych ponosi właściciel budynku ,koszty eksploatacji ,lokator lub właściciel mieszkania.

Na wyburzenie piecy kaflowych musisz mieć zgodę właściciela  budynku(obowiązkowo na piśmie).Jeżeli bez zgody zrobi to lokator ,to właściciel odtworzy poprzedni stan na koszt lokatora. (nawet jeżeli piece były niesprawne)  

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania ,to najlepiej jest uzyskać zgodę na wyburzenie piecy ,oraz zgodę na zamontowanie piecokuchni(obowiązkowo na pismie).Co zyskujesz ?, ano to że instalacja  i piec przechodzą na własnośc własciciela budynku, a co za tym idzie ,będzie ponosił koszty napraw instalacji i pieca.

Jeżeli wyburzyłaś piece bez zgody a piecokuchnię postawisz jako dodatkowe ogrzewanie(nie wymaga zgody właściciela budynku) to takie mieszkanie będzie mieć wadę prawną (brak podstawowego  ogrzewania) Zgodnie z przepisami takiego mieszkania nie wolno sprzedać. Jeżgeli uda się takie mieszkanie sprzedać  a nabywca po kilku latach   dowie się że musi na własny koszt wymienić   np. piecokuchnię to może sądownie unieważnić tą sprzedaż.

O innych problemach związanych z ogrzewaniem  i nie tylko dowiesz się z regulaminu. Warto taki regulamin przeczytać.

W budynkach wielorodzinnych najważniejszy jest regulamin.Wszelkie prace jakie planujesz wykonać na własnosci wspólnej(ogrzewanie ,kominy) muysisz wykonać za zgodą wlaściciela budynku(administracja ,wspolnota).Wszelkie inne prace musisz wykonać zgodnie z przepisami ,oraz przez uprawnione osoby.WSZYSTKO TO MUSISZ MIEĆ UDOKUMENTOWANE.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.