Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Ustawieniu Defro Akm 15Kw


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Przywitam się od razu bo jestem nowy na forum, także witam serdecznie. Wracając do tematu mam wielką prośbę, ponieważ w tym roku zmieniłem piec Optima komfort plus na AKM tłokowy. Powiem szczerze duża różnica i stąd moja prośba. Nie potrzafię sobie poradzić ze spalaniem ekogroszku w tym piecu, pali go za dużo bo około 50kg na jakieś 18-19h. Ekogroszek to Tani Opał z Leroya 20-22KJ. Nastawy z którymi też troche walczyłem ( wygaszanie pieca oraz bardzo powolne dojście do temperatury zadanej) :
 

  • Temperatura zadana 55 stopni
  • Nadmuch 65%
  • Przerwa podawania 45s
  • Przerwa podtrzymania 35min
  • czas pracy wentylatora w podtrzymaniu 30s
  • Przedmuchy co 5 min
  • zawór 4d ustawiony tak mniej więcej na 40-48stopni (siłownik na dniach plus pogodówka z regulatorem pokojowym)
  • Domek około 200m2, podłogówki plus kaloryfery

Do tego dojdzie jeszcze 120l zbiornik CWU ale to jeszcze trochę czasu.

Sterownik na piecu AM Lux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej opał "tani"... Próbowałeś prawdziwego węgla z prawdziwej kopalni? Musisz mieć porównanie. Na tym co masz teraz, to musisz kombinować by spalał opał całkowicie (na popiół) i by nie grzać komina. Sprawdź temp czopucha organoleptycznie i spróbuj może zmniejszyć nadmuch. Poza tym 200 m2 podłogi plus ile tych kaloryferów? Razem zdublowane, czy te kaloryfery na innej powierzchni?

 

Wymiana kotła sugeruje dom zamieszkały od dawna. Napisz coś więcej o wcześniejszym spalaniu, jaka moc kotła starego, jak nowego, jakie ocieplenie chaty itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch wczoraj gorący tak że jak przyłożyłem rękawiczkę która była mokra to syczało :( . Jeżeli chodzi o węgiel to tylko wcześniej z piasta orzech do kotła prawie 30KW (mocno przewymiarowany). Jak teraz na AKM spala to tak jakby zostaje ekogroszek tylko że szaro-biało popielaty.Do to dwupiętrowiec. Pierwsze piętro jakieś 47mkw podłogówki plus 5grzejników, drugie piętro 3 grzejniki  plus jakieś 4mkw podłogówki. Ostatnie piętro same podłogówki ale jeszcze nie podłączone ( na dniach), dodatkowo klatka schodowa 2 grzejniki. Do praktycznie cały ocieplony, jedna ściana ostatniego piętra nie. Dach ocieplony plus nowe okna i drzwi zewnętrzne. Wcześniejsze spalanie to hmm jak go zarzuciłem po brzegi to trzymał bardzo długo. Czyli radzisz spróbować normalnego ekogroszu z jakiejś kopalni po prostu?  Przeraziłem się troszeczkę co do spalania takiej ilości paliwa przy takich temperaturach jakie mamy na polu. Co do pieca obecnego został zasugerowany przez hydraulików " że spokojnie wystarczy i że lepiej niech chodzi na pełnych obrotach a nie dławi  się go jak na przewymiarowany. Instalacja nowa zamknięta. Cała kotłownia również przerobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę w tłokowcu już tochę lat i wiem że jakośc opału to najważniejsza rzecz abyś był zadowolony. Postaraj si  ę kupić taki aby miał co najmniej wartość opałową 25kJ, SPIEKALNOŚĆ jak najmniejszą (ja kupiłem w LERoy 2lata temu 23kJ,spiek.=4, popiół max8%, siarka do 0,3%, wilg. całkiem dobra -był w miarę suchy) 

Niemniej jednak najlepszy byłby przyzwoity miał (tak z 22-23kJ) bo prawdopodobnie na takim opale najlepiej chodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

Ja mam defro akm duo 24kw

Teraz pale groszkomiałem z kareny

Mam siłownik do zaworu 4d oraz pokojowke

Czas podawania. 3:10

Czas podtrzymania 45min

Nadmuch 28%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to albo coś ze mną jest nie tak albo piec ma problemy z paleniem na ruszcie awaryjnym, ponieważ nie jest w stanie uzyskać temperatury zadanej i tak się kisi. Tak jakby wentylator nie był w stanie rozdmuchać węgla jakim pale. Jak otworzę popielnik to wszystko ładnie się pali, czyli zamontować miarkownik ciągu? Już wyciągnąłem ten szamot co jest w środku sądząc że to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.