Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Mulit 17 Kw - Ustawenia, Dlaczego Wygasł?


Kamila7x7

Rekomendowane odpowiedzi

Walek

napisz mi cos o ustawieniach podawania przerwach i mocy nadmuchu i czy to chodzi w pidzie czy dwustanowo

nic mi nie da temperatura załaczenia pomp bo to środek obsługujący układ a problem jest po stronie kotła

dodatkowo dom nowy więc energii mnóstwo potrzebuje a ty chcesz zagrzać całość kawałkiem podłogi, która aby sprawnie oddawała ciepło to się musi najpierw sama wygrzać a Ty rozłączając pompę jej na to nie pozwalasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie sterownik  tego kotła to Multifun Recalart.Próbowalem  w PIDzie i jest to samo.Problem polega na ty ze na weglu nie moge osiagnac zadanej temperatury.Jak pale awaryjnym (drewnem) to piec momentalnie dochodzi do zadanej temp.Pompa podlogowa zalacza sie przy 37 st.Wtedy woda wpadajaca do pieca momentalnie go schladza.Podlaczajac czujnik temp.podlogowki do powrotu podlogowki(sugestia Timona)to wtedy podlogowka chodzi na okraglo.I piec nigdy sie nie na grzeje.Oczywiscie przy paleniu groszkiem.Moje nastawy tot takie ze wszystkich probowalem.Optymalna jaka byla moim zdaniem to wentylator 20%,podawanie 7 s na 55 s postoju.I wtedy temp dochodzila do 50 st max i zaraz spadala do 42st.W oczach!A na funkcji PID dopiero jest lipa...wygasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale nie sugerowałem podłaczenia czujnika podłogówki do powrotu a jedynie ciągła pracę pompy od podłogówki a to dwie różne sprawy. 

pompa pracująca cyklicznie będzie zalewać kocioł zimną wodą z podłogi 

ustawienia masz też niebogate

7/55 to stosunek 1:8 i może być mało na ogrzanie całości tylko przez pętle bez kalafiorów. do tego 20% nadmuchu to zbyt nisko i pewnie popiół nieciekawie wygląda

to co teraz robisz to próba ogrzania hangaru farelką a tak się nie da

musisz albo podnieść moc kotła i temperaturę podłogi(tu ostrożnie żeby wylewki nie popękały) albo założć kaloryfery i grzać po całości

inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki Ci na PID-zie wygasa to ja bym wołał tego fachowca co ci to zakładał i nich ogarnia temat. Co masz się mordować z tym.  A na odległość też ciężko stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam identyczny kocioł (SAS multi 17kw):

- podawanie 17 s

- przerwa 75 s

- w nadzore przerwę mam wydłuzona na max (żeby w nadzorze nie podawało eko)

- histereza kotła i CWU 5 st

- nadmuch 26%

- przesłona na wentylatore około 1cm odsłonięta jak na poniszym zdjęciu (zrobiłem sobie podziałke korektorem)

post-11902-0-64048400-1325324114_thumb.j

Kocioł chodzi na tych parametrach chyba juz 3 sezon i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, piec jak narazie chodzi na ustawieniach wg rad Timona. Ogólnie jest dobrze, tylko czasami robią się spieki takie wysokie ale to napewno wina groszku, ide pogrzebe troche i je porozbijam i jest spokój na troche. Tak to popiól nawet nie zły, oprócz tych epizodów z kalafiorami. Chciałam napisać jeszcze o tym sterowniku co nam wymieniali, żeby ktoś z podobnym problemem wiedział (znikał obraz na sterowniku). Sterownik nam przywiózł kurier dwa dni po zgłoszeniu awarii, oddaje mu się stary sterwonik. Powiedział facet że to wina wtyczki, że cośtam ona łapie może o ciepło mu chodziło. Nowy sterownik ma zupełnie inny obraz, taki wyraźniejszy i nie znika jak to było wcześniej. 

Teraz to wogóle nie mam czasu zajmować się ustawianiem, ale jak kupimy inny groszek wtedy będę działać. 

Jeszcze mam pytanie co do tej przesłony na wentylatorze, u mnie chyba nie ma wogóle. Czytałam właśnie o tej przesłonie, że jak się dobrze ustawi to się też lepiej groszek dopala. Ale u mnie nie widze nic takiego. Może tej przesłony wogóle nie być?

i pytanie do popiz: Ile wytrzymuje w podtrzymaniu twój piec, jak grzejesz na CO?Wiem że zależy to od wielu czynników, ale tak z ciekawości chcem wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamila7x7

 

Teraz chyba już nie ma przesłony w nowszych dmuchawach,  ja też nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam, na kotłach od drugiej połowy 2013 roku na nadmuchu już nie ma przesłon, i czasami tutaj pojawia się rozbieżność co do ustawień. Ponieważ różnią się nadmuchy i ustawienia są nie jednoznaczne u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.