Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol 25Kw


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tesc poszukuje jakiegos dobrego kotla 25kw na drewnjo. Co mozecie polecic? 

 

Chodzi tylko o to by piec nie byl za wysoki- max 1,1m...

 

czekam na jakies propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile m2 do ogrzania? Bo może nie potrzeba aż 25 a wystarczy 15. Do drewna najlepszy zgazowujący, typu np. Atmos. Jaki macie budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komfortowego palenia drewnem warto mieć bufor odbierający nadmiar ciepła, bo drewno daje dużo energii w krótkim czasie i instalacja tego nie pomieści. Choć 99% spalających drewno po prostu je kisi produkując tony smoły i niszcząc kocioł i komin albo spala niedosuszone drewno i z komina widok jak to ktos określił "Batory na pełnym morzu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tesc ma bojler 300 litrow. i potrzebuje piec 25kw gdyz taki mial i mu zaczyna padac... i chce kupic nowy. Wiec jesli chcecie pomoc to powiedzcie co jest godne uwagi 25kw? a nie ile ma metrow, jaki bojler itd......   Budzet nie gra roli ale podajcie jakis dobry kociol w dobrej cenie... nie za 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku chcesz pomóc a wychodzi jak zwykle. My nie pytamy po to, by donieść do urzędu jakiegoś skargę, tylko by nie zaszkodzić, bo kotła nie kupuje się pierwszego lepszego. Buty też bez mierzenia kupujecie, z półki wziąć, zapłacić i gotowe? Chyba nie. Podałem kocioł typowo do palenia drewnem, przy najlepszym odzysku energii z tego surowca. W najprostszym śmieciuchu tez można palić ale to nie to samo. Jak chcecie dobry kocioł to powiem Zebiec KWKD, nawet 50 kW możecie kupić, nie będzie to mój problem jeśli po sezonie z komina zrobi się kominek z otworem 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytkanie komina do 2 cm to jeden z mniejszych problemów, jakie można sobie zafundować.....

Trudno każdemu "nowemu" tłumaczyć wszystko od początku. 

 

Do autora wątku: nie ma czegoś takiego jak "dobry kocioł 25 kW". Kocioł dobiera się do konkretnego zastosowania. Argument, że taki był do tej pory do nas nie dociera zupełnie, a wręcz budzi irytację, bo wskazuje, że nie przeczytałeś nic na tym forum.

Doświadczenia z tego forum (i innych, na bazie przypadków liczonych już chyba w setkach) wskazują, że kotły w polskich domach są źle dobrane - na zasadzie "większy to lepszy". Stąd pytania dodatkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, 8 lat to malutko. WIdac był duszony, bo za mocno nagrzewał, jakby miał 17 kW to jeszcze drugie 8 lat by mógł działać. Dom ocieplony czymś? Okna szczelne? Bo jak ocieplony, to nawet 12 kW da radę. No wiem, mniejsza komora zasypowa to częstsze dokładanie, ale patrząc z perspektywy trwałości kotła, im mniej duszony tym dłużej działa. Ile stopni zwykle było ustawiane? Drewno zawsze suche, sezonowane, iglaste czy liściaste? Pewnie nie więcej jak 50 stopni ten kocioł widział i korozja od spodu przy powrocie go zeżarła. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co i jak sie stalo. drewno lisciaste sezonowane wiec drewno jest ok. no ale ja nie pytalem jaki kociol itd gdyz tesc prosil mnie o to by poradzic jakis kociol 25kw... i nie mam zamiaru mu tlumaczyc ze jest za duzy czy cos... jak sami mowiliscie starszy czlowiek ciezko przegadac itd...

 

 

Wiec jesli mozecie to dajcie cos konkretnego na 25kw... 

 

HEITZ TURBO co o nim powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....140m2 i 25kw  "niezłe jaja"  :) ;) pewnie jeszcze dobrze ocieplony.... to jeszcze "większe jaja"... :) ;)

 

@plemie101 czytaj co Koledzy piszą bo obudzisz się z ręką w nocniku... jak komin w domu będziesz stawiał od podstaw.....zimą.....bo to ze ci kocioł zeżre to najmniejszy problem bo sobie go poprostu za dwa lata wymienisz....

albo trafisz ponownie tutaj z nowymi problemami teścia, jego kotła 25kw , komina i wykwitów na nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ musisz nietrawić teścia ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech teść szuka czegoś najtańszego, bo szkoda kasy wywalać i tak pójdzie szybko do huty, a i też o stosunkowo niskiej sprawności cieplnej to może chociaż komin się ostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja tak tylko nadmienię, że zapotrzebowanie na ciepło mojego 10-cio letniego domu 130m2 wynosi niespełna 6 KW (w największe mrozy). Do tego można ew. doliczyć 1-2 KW na ciepłą wodę. Ale kto bogatemu zabroni kupować na 140m2 25 KW???? To wolny kraj - o to wszak walczyliśmy   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie dobry to jest kociolek?

Ale napisz jego pełną nazwe.... defro ale jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisz jego pełną nazwe.... defro ale jaki model?

Jest to chyba jeden z nowych modeli Defro - jego nazwa to DS

Kotły DS wykorzystują technikę dolnego spalania, która należy do najbardziej efektywnych i ekologicznych rodzajów spalania paliwa w kotłach z zasypem ręcznym. Warstwa żaru jest utrzymywana na stałym poziomie, przez co paliwo spalane jest w sposób efektywny i energooszczędny. Ponadto dolne spalanie charakteryzuje niższa emisja zanieczyszczeń, lepsze dopalanie paliwa, mniejsza temperatura spalin opuszczających kocioł oraz znacznie wyższa sprawność, która przekracza 86 %. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu (wyposażenie dodatkowe). Dodatkowo kocioł posiadaja możliwość regulacji strumienia powietrza wtórnego. Kotły posiadają wbudowaną wężownicę schładzającą pozwalającą na montaż w systemie zamkniętym.

 

 

 

Występuje w 3 mocach 20, 25 i 32 KW a cenowo jak wyczytałem to od 4500 do 5500 złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na strone czysteogrzewanie.pl ... w którejś z zakładek znajdziesz klasyfikacje i oceny kotłów...

Zakładka pt. "Ranking kotłów węglowych".... :) ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć liban

Byłem nie raz na tym rankingu i powiem Tobie tak, abyś nie brał tak na 100% tego co tam napisane za pewnik - jak najbardziej można się tym rankingiem poprzeć ale z umiarem.

Ja osobiście palę w kociołku DOK plus 12KW - napisali tam że dużym minusem jest brak PW - co dla mnie i z moich dotychczasowych obserwacji wynika ze jest to bzdurą.

Palę z dmuchawą, sterownikiem z pid i jestem zadowolony - a wszystko zależy od palacza - jaki opał zakupisz, czy nauczysz się palić w danym kotle biorąc pod uwagę że na początku musisz trochę czasu poświęcić aby optymalnie dobrać nastawy sterownika do wymagań twojego domku jak i do ciebie.

A to że muszę rozpalać cyklicznie ?! to dla mnie żaden problem poświęcić codziennie 10 minut dosłownie 10 minut czasu na rozpalenie z przyniesieniem sobie opału włącznie  :D sama przyjemność ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.