Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Instalacja Grzewcza W Dobrze Ocieplonym Domu Ok 100M2


dash4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy wybrałem dobry dział, więc w razie czego proszę o przeniesienie.

Czytam wszystkie podobne tematy, ale nie znalazłem na razie nic co by w pełni odnosiło się do mnie i moich wymagań.

 

Mam następujący problem i zwracam się do osób obeznanych z tematem o pomoc.

 

W niedługim czasie będę budował niewielki domek o powierzchni ok 100-115m2.

Wstępnie byłbym zainteresowany czymś podobnym do tego http://extradom.pl/projekt-domu-zx41-v1-WAE1365 

 

Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniej instalacji grzewczej do takiego typu domu.

Dostępu do gazu niestety w tym momencie brak, w związku z czym zostają paliwa stałe, lub pompa ciepła (która była by bardzo fajnym rozwiązaniem gdyby nie jej cena!)

 

Kompletnie się nie znam na tym temacie, w związku z czym prosiłbym o dość prosto przekazane informacje :)

Moje gospodarstwo liczy = 1osoba- ja. Mam nadzieję że na razie :)

 

Rozumiem również że wybierając piec- jakiegokolwiek rodzaju- potrzebna będzie kotłownia itp. - i czas spędzony na obsłudze. Nie przeszkadza mi to aż tak (w tym momencie przynajmniej) aczkolwiek dobrze by było aby do pieca był jakiś podajnik który ładuje się raz na kilka dni.

Zależy mi oczywiście na cenie całej instalacji oraz późniejszej cenie paliwa zużywanego do ogrzewania, i względnie łatwej obsłudze.

 

Znajomy namawia mnie na pompę ciepła - tylko jak widzę te wszystkie koszta na poziomie ok 30tys. (poprawcie mnie jeśli się mylę) to trochę mi szczena opada i wydaje mi się szybciej poświęcę swój czas na obsługę jakiegoś pieca niż wywalę tyle kasy na coś co po parunastu latach dopiero zacznie się zwracać (w przypadku jeśli nie potwierdzą się opinie które czytałem o rachunkach za prąd w okresie zimowym na dość wysokim poziomie - ok 300-400zł) a i tak w tym czasie trzeba będzie wymienić urządzenie bo się zużyje (jeśli to prawda).

 

Proszę o udzielenie informacji co wybrać w takim wypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się że na działce nie można budować domów z płaskim dachem- tylko takie o nachyleniu 30-45% . Także powyższy projekt stracił na aktualności.

Jeśli chodzi o element oddający ciepło- grzejniki- myślałem żeby na dole zrobić podłogówkę, a na górze grzejniki (w łazience podłogówka).

 

Czy w piecu na pellet jest możliwość palenia drewnem? Mam dostęp do drewna (przynajmniej na razie) więc trochę by mi to ułatwiło życie.

Rozumiem że w pelletowcu można zamontować podajniki itp które obsługuje się raz na kilka dni ?

Ewentualnie jakiś konkretny model aby nie przepłacać za firmę i nie brać najtańszego Chińczyka?

 

Dzięki za wyrozumiałość i wszystkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być to nowy dom  energooszczędny lub  pasywny to daj sobie spokój z kotłami na paliwa stałe czy nawet pellet, nie myśl wcale o ogrzewaniu grzejnikowym. Dla takiego budynku tylko pompa ciepła z ogrzewaniem powierzchniowym. Można brać jeszcze pod uwagę kondensacyjny kocioł gazowy. Brak gazu ziemnego problemem nie jest, można zastosować gaz skroplony a do podgrzewu cwu solary. Wtedy można zastosować mieszane ogrzewanie podłogowo grzejnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być to nowy dom  energooszczędny lub  pasywny to daj sobie spokój z kotłami na paliwa stałe czy nawet pellet, nie myśl wcale o ogrzewaniu grzejnikowym. Dla takiego budynku tylko pompa ciepła z ogrzewaniem powierzchniowym. Można brać jeszcze pod uwagę kondensacyjny kocioł gazowy.

 

Sam się dziwię skąd w przypadku nowych domów taki pęd do obsługowych źródeł ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w piecu na pellet jest możliwość palenia drewnem? Mam dostęp do drewna (przynajmniej na razie) więc trochę by mi to ułatwiło życie.

Rozumiem że w pelletowcu można zamontować podajniki itp które obsługuje się raz na kilka dni ?

Ewentualnie jakiś konkretny model aby nie przepłacać za firmę i nie brać najtańszego Chińczyka?

 

Było...

Jak masz drewno, to je sprzedaj i patrz na to, co wyżej napisał mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaz skroplony to jest b.drogi.

 

Na wątku o kotłach gazowych zadałem to pytanie kol. z branży o możliwość alternatywnego dogrzewania domku(w moim przypadku 60m2,na razie bez poddasza)) z zasobnika 100l z wężownicą,żeby grzać CWU i w sytuacjach awaryjnych,duży mróz,wyjazd itp. zasilać grzejniki gazem z butli.

W głównej mierze będę ogrzewał kominkiem z DGP.

Wynika z tego,że lepszym i tańszym rozwiązaniem mogą być piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem w ll taryfie.

U siebie już nie mogę tego zrobić z uwagi na instalację(potrzebne w każdym pomieszczeniu 3 fazy o odpowiednim przekroju kabli 2,5(grzejników tych nie podłącza się wtyczką do gniazdka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie poszedłbym w stronę pompy ciepła, ale......jak już piałem....ta cena!!

Inna sprawa skoro tak wszyscy zachwalają te pompy - to prosiłbym o konkretne modele (wraz z osprzętem) abym mógł sobie policzyć + - ile takie coś mnie by kosztowało.

Kolejny dylemat to informacje które znalazłem na necie- różne- że pompy ciepła jednak dość dużo ciągną tej energii elektrycznej, szczególnie zimą. Czytałem o poziomie ok. 300-400zł za samą pompę. Do tego dochodzi zużyta energia z lodówki, kuchenki indukcyjnej itp. i wyjdzie że w miesiącu zimowym trzeba będzie płacić po (strzelam)500-600 za sam prąd. To w takim wypadku chyba lepiej było by ogrzewać się prądem? Jak to w końcu z tym jest. Prosiłbym o informacje pochodzące od osób które mają takie pompy ciepła a nie tylko "teorię".

 

Zastanawiam się nad czymś innym co w miarę przyzwoicie ogrzało by dom, nie wymagając przy tym codziennej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.