Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zabezpieczenia


Gość wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

planuje założyć instalację centralnego ogrzewania na paliwo stałe.Piec planuję umieścić w piwnicy ponieważ nie mam aktualnie innej opcji w podłączeniu się do komina ,interesują mnie zabezpieczenia pieca w przypadku braku prądu jeśli nikogo nie będzie w domu i nie będzie możliwości go wygasić. Piec będzie sterowany elektronicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprecyzowanie problemu. W tej chwili nie bardzo rozumiem czego się Pan obawia.

 

Sterowany elektronicznie piec zwykle sam się wygasza po upływie pewnego czasu i nie ma żadnego zagrożenia.

 

Czy obawia się Pan, że piec nie będzie pracował po włączeniu prądu? Oczywiście jest takie zagrożenie. Jednak w moim przypadku (piec z podajnikiem na ekogroszek) piec wytrzymuje bez prądu nawet 6 godzin i po włączeniu normalnie podejmuje pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, a co z zagrozeniem wybuchem? Jesli braknie pradu i pompka nie bedzie rozprowadzac ciepla temperatura wzrosnie i moze nastapic eksplozja. Slyszalam o 2 takich wypadkach w okolicy. Jednemu wysadzilo scianke dzialowa i drzwi wejsciowe. Nie znam sie na zabezpieczeniach. Sama szukam dobrego rozwiazania na kociol c.o. i mam obawy czy automatyka nie zawiedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego pieca po wyłączeniu prądu faktycznie chwilowo wzrastała temperatura wody, ale o niewielką wartość.

 

Przypuszczam, że ryzyko jest tym większe im mniej wody krąży w instalacji.

 

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed tego typu sytuacją zawór bezpieczeństwa, który uruchamia się w momencie niebezpiecznego wzrostu ciśnienia wydaje się wystarczającym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli instalacja w Waszym domu zostanie wykonana zgodnie z arkanami sztuki to nie ma prawa nic się stać.zabezpieczeniem każdego kotła jest naczynie wzbiorcze[odpowiednio dobrane i zamontowane].jeśli komuś rozerwało piec i coś jeszcze przy okazji to albo sam narozrabiał,albo miał pseudo fachowca,a takich niemało[kupili podstawowe narzędzia podpatrzyli gdzieś co i jak i knocą robotę uważając ,że pojedli wszystkie rozumy i jeszcze zaniżają ceny pracując na czarno po godzinach.z opisu o wybuchach wnioskuję ,że były to piece węglowe lub na miał mokry[24-ro godzinne]zamontowane z redukcją zasilania z2"do 1"i w systemie zamkniętym-tak wykonana instalacjea powinna podlegać pod prokuratora lub być wuykonaną dla samobójców.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manm piec na ekogroszek , już od trzech lat , i jak do tej pory nie miałem z nim problemu nawet po zaniku napięcja . Owszem temperatura podskoczyła o parę stopni , ale nie było z tym większego problemu

.Oprócz pompy która załacza sie po uzyskaniu przez piec 40 stopni , jest jeszce zamontowany specjalny zawór przepływowy , który w momencje zaniku napięcja otwiera sie automatycznie , i rozprowadza wode po instalacji / ten sam zawór reguluje prace układu przed osiagnieciem pieca 40 st. zanimsie pompa nie właczy /

Chciałbym jeszce zaznaczyc że cały układ pracuje u mnie w obiegu zamknietym

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chodzi tutaj pewnie o to aby piec pracował po zaniku napięcia ,są dostępne odpowiedniej mocy przetwornice z 12V na 230V które przy zasilaniu odpowiednim akumulatorem np 100AH potrafią podtzrymać prace pieca nawet przez 10godz .Dla zainteresowanych polecam ALLEGRO tam jest sporo tego typu urządzeń ,można też zastosować UPS do komputera ale musi mieć odpowiednią moc i częstotliwość pracy, no i trzeba wymienić standartowy akumulator na większy aby uzyskać jakiś przyzwoity czas podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.