Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Notoryczne Przelewanie Się Wody Ze Zbiornika Wyrównawczego


wiesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników,

 

Nie ukrywam, że nie radzę sobie z problemem, który opiszę poniżej dlatego też postanowiłem opisać go tutaj. Być może fachowcy z tego forum, wskażą mi jakąś drogę, dzięki której problem zniknie.

 

Ogólnie problem polega na tym, że podczas każdego rozpalania ognia w piecu centralnego ogrzewania (24 KW), wraz ze wzrostem temperatury rośnie ciśnienie w obiegu. Niby nic niepokojącego jednak przy 40stopniach osiąga wartość 0,95 atm i woda wylewa się ze zbiornika.

 

Opiszę kilka rzeczy które będą przydatne:

Wskaźnik manometru powinien wynosić 0,8atm (na wysokości 8m znajduje się zbiornik) i przy takiej wartości w kaloryferach jest woda. Takie ciśnienie mam za każdym razem gdy rozpalam w piecu. Przy 30stopniach ciśnienie wynosi 0,9. Przy 40 - 0,95 i woda zaczyna się wylewać. Woda leci proporcjonalnie do temperatury - jeśli temperatura rośnie - zbiornik przelewa. Przy około 55stopniach kiedy zamykam piec woda przestaje lecieć.

Rankiem, kiedy igień jest ugaszony a grzejniki zimne, ciśnienie na manometrze wynosi 0,5atm. W grzejnikach na piętrze nie ma wody. Przy ponownym rozpalaniu pieca, uzupełniam wodę w obiegu do 0,8, odpowietrzam kaloryfery i rozpalam w piecu. Dzieje się dokladnie to samo, co opisałem wcześniej...

Próbowałem robić ogień, przy ciśnieniu 0,5atm - wszystkie grzejniki ciepłe (pomimo ze w tych na piętrze nie było wody). 
3 tygodnie temu wymieniłem zbiornik wodny 140l - był stary wiec stwierdziłem, że być może płaszcz przepuszcza - nowy zbiornik niczego nie zmienił. 
W ostatnią sobotę spuściłem całą wodę z obiegu. Pomyslałem, że być może gdzieś podczas dolewania zrobiła się bańka powietrza. Wode uzupłniałem 5h...bardzo wolno, żeby nie dopuścić do 'zakorkowania' powietrzem. Efektu brak.

Cała instalacja jest już wiekowa jednak nie sprawiała żadnego problemu. Piec z rodzaju 'śmieciuchów', bez komputera i nadmuchu. Przy piecu pompka.

Proszę o jakiekolwiek wskazówki gdzie szukać przyczyny bo ręce już opadają. 

Każdorazowe rozpalanie w piecu na grzejniki i upływ wody ze zbiornika wyrównawczego z cisnienia 0,95 do 0,5 do wydatek rzędu 20litrów wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zmieniłeś w instalacji bo dawniej chyba się nie przelewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam dziwny problem z przelewaniem się wody w zbiorniku wyrównawczym, mianowicie pomimo iż nie jest palone w  piecu a tylko lekko przepalane to tylko od wczoraj zebrałem z poddasza 4 wiadra wody.... 

Proszę o pomoc co może być przyczyną stałego przybierania?

Piec nie jest podłączony do sieci wodnej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeciek z bojlera do wężownicy CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Może nie masz stałego podpięcia CO do sieci, ale jak masz bojler, to kontakt z siecią jednak jest. Barierę stanowi ścianka wężownicy, a gdy ta przekoroduje, to woda sieciowa w bojlerze mając wyższe ciśnienie niż ta w CO, przepływa do wężownicy ponosząc słup wody w naczyniu, aż do przelania. Stąd te "cztery wiadra". Zamknij zawory wężownicy bojlera i zacznij myśleć o nowym zbiorniku CWU.
 

Edit:

No i się spóźniłem. Jak się "otwiera bojler"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospawac wszystkim pospawasz (leiej/gorzej), ale pytanie jest czy to odbudowuje warstwe ocynku i zapobiega korozji? Hmmm.....

Moze to jednak zbiornik/plaszcz ze stali nierdzewnej jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.