Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dmuchawą Oraz Z Grzaniem Wody W Bojlerze


sylwiasylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zaczął się nowy sezon grzewczy i pojawiły sie nowe problemy ;/

 

sprawa wygląda tak:

 

po lecie odłączyłam bojler z prądu, zaczęłam palić w piecu, woda zawsze automatycznie była pogrzewana z pieca - jasna sprawa, ale jednak w tym roku wystapił problem ponieważ piec nie podgrzewa wody, nie chce sie przełaczyc na wode po uzyskaniu odpowiedniej temeperatury na grzejniki, dodatkowo dmuchawa nie wyłącza sie tylko ciagle pracuje

 

pomożecie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na awarie sterownika. Jaki model posiadasz? Wszystkie czujniki są na miejscu? Może latem kot sie przechadzał po kotle i powyciągał czaujniki, przerabiałem to u siebie, bojler ciągle zimny wg sterownika a okazało się, że czujnik wysunął się trochę i ster źle odczytywał temp. Jeśli sterownik ma funkcję PID, to dmuchawa ma prawo ciągle pracować. Jeśli jest układ z możliwością pracy grawitacyjnej, czyli palenia bez uzycia prądu i pomp, to bojler i tak się dogrzeje tylko dlużej to potrwa. U mnie zimą pompa bojlera praktycznie nie pracuje a woda jest cały czas gorąca. Jeśli zaś w ogóle nie dogrzewa bojlera z kotła, to trzeba sprawdzić, czy jakiś zawór nie jest zamknięty, może na lato był odcięty obieg na bojler i teraz ktoś zapomniał go otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik nie obsługuje pompy bojlera, a praca ciągła nadmuchu wynika z błednego ustawienia przerw między przedmuchami. Zamiast np. 5 minut jest pewnie 0 i dmuchawa ciągle wyje. Sprawdź czy zawory przy bojlerze są otwarte, może instalator grzałki je zamknął i teraz nie dochodzi do bojlera woda z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty. Tak było czy przestawiłaś zawór do pozycji na zdjęciu? Po prostu woda ma bliżej do bojlera i tam idzie szybciej a na grzejniki nieco wolniej dociera. Od ilu stopni startuje pompa grzejników? A jesli dmuchawa pracuje po osiągnięciu temp zadanej kotła, to jest cos nie tak ze sterownikiem albo czujnikiem kotła, źle odczytuje temperaturę i nie wyłącza nadmuchu. To tylko elektronika, swój tez naprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienialam, czyli cały czas był otwarty

pompa grzejnikow startuje od  40 stopni

dmuchawa sie jakims cudem  wyłączyła 

 

 

juz wiem czemu pierwsza grzala sie woda, byl wlaczony piorytet grzania cwu, jak to wylacze to chyba tez bedzie oki ? 

 

 

obecnie dmuchawa wylaczona i jednoczesnie grzeje sie woda i kaloryfery, nigdy tak wczesniej nie bylo, zawsze jak temp wody byla odpowiednia, automatycznie przełączało na kaloryfery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, najpierw ogrzejesz dom potem wodę. Masz chyba inny sterownik niż 11W. Może 11 WB? Niby mała literówka a wiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.