Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały Problem


mikihajami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja mam mały problem, z którym juz jakiś czas sobie poradzić nie mogę.

W zeszłym roku w podobnym czasie przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego domu (160m2)

Wszystko ładnie pięknie, aż tu w pewnym momencie się orientuje, ze grzejniki (aluminiowe) notorycznie co kilka dni się za powietrza ją (juz po około 5), wspomne, ze odpowieczniki są manualne i robię to za pomocą kluczyka.

W Kotłowni stoi smok na ekogroszek (16kw), bojler 200l pod który podłączone są dodatkowo solary, dodał, ze kociol na sterowniku e coal.

Zastanawiam się czy nie zamontować na jednym grzejniku na pietrze automatycznego odpowietrznika i to by załatwiło sprawe czy szukać przyczyny? (Oczywiscie zapowietrzają się jedynie grzejniki u gory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz w instalacji CO namieszane materiałów: stal, aluminium, miedź, nierdzewka. Wtedy potrafią zachodzić różniste reakcje utleniania metali przez redukcję tlenu z wody, a wydziela sie gazowy wodór.  Można sie ratować inhibitorami korozjii do CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa na powrocie , to za nisko naczynie wzbiorcze, właśnie rozwiązuję taki sam problem u kumpla-dokładnie to samo i męczy się kilka lat. Pompe ma na powrocie a naczynie 1,2m wyżej niż góra najwyższego grzejnika. Naczynie wzbiorcze musi być min 70cm wyżej niż najwyższy grzejnik ale tylko jak pompa na zasilaniu, jak pompa na powrocie to do wysokości 70cm należy dodać wysokość podnoszenia pompy (w większości przypadków pompy mają wysokość podnoszenia 4 lub 6m sprawdź w danych podnoszenie twojej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 metra wyżej od najwyższego odbiornika ciepła, czyli przeważnie drabinka łazienkowa na piętrze jest najwyżej, musisz zmierzyć od szczytu drabinki do dna naczynia wzbiorczego. Ale ta wysokość tylko w przypadku jesli pompa jest 40 jesli 60 to 0,7x6 = 4,2 metra a to już sporo.Mówimy o pompie obiegu kotłowego, nie o pompach za sprzęgłem. Jeśli pompa na zasilaniu to wystarczy 30 cm. Ale u ciebie coś jest nie tak z podłączeniem pompy po stronie kotłowej (pierwotnej). Może to tylko tak wygląda na zdjęciu..., powinno być tak, pompa kotłowa po pierwotnej stronie sprzęgła  na powrocie, pompy po stronie wtórnej masz na zasilaniu. A u ciebie na zdj. w poście #4 wygląda jakbyś pompę miał wstawioną w formie podniesienia temp. powrotu czyli pompa spina ze sobą zasilanie i powrót. Czy tak faktycznie jest? Zamieściłem schemat .Po lewej stronie tak powinno być a po prawej wydaje mi się że tak jest u ciebie. Druga sprawa to brak zaworów zwrotnych za pompami, akurat pompę co i podłogową masz spięte równolegle co powoduje że brak zaworów zwrotnych nie odczujesz jeśli pompa cwu załącza się równolegle z nimi, ale na pompie cwu obowiązkowo powinien być. Pozdr.

post-42382-0-72612300-1412618757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększony przepływ czynnika grzewczego przez sprzęgło po stronie pierwotnej zabezpiecza ci powrót, taki sposób jaki jest u ciebie jest nieprawidłowy. Obowiązkowo do poprawy. Jeśli ta pompa miesza ci wodę z kotła to co wymusza krótki obieg kocioł - sprzęgło ? nic. A gdzie masz wpinkę do naczynia wzbiorczego ? zaraz przy wyjściu z kotła ? Wygląda na to że mamy przyczynę twojego zapowietrzania grzejników :) W naszym tzw. martwym odcinku wytrąca się tlen :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to bym zostawił sprzęgło a tą pompę mieszającą oddał - sprzedał. Zawsze możesz załączyć cwu+mieszająca do ochrony powrotu, ale przy sprzęgle raczej nie będzie takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.