Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Podawaniem Węgla


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z piecem Klimosz Ling Duo 25kW.

Ostatnimi czasy zdaża się, że piec jakby "zawiesza sie", tzn. objawia się tym, że podaje węgiel bez przerwy i bez przerwy, aż komora spalania, gdzie jest retorta jest całkowicie zapełniona groszkiem. Piec po prostu totalnie zasypuje komore retorty powodując wygaszenie ognia.

 

Powiedzcie proszę czego to jest przyczyna i czy to bardzo niebezpieczne, gdyż piec chodzi 24h/dobę.

Dodam, że jak dotychczas wystarczyło, że opróżniłem niespalony węgiel i po 10 min załączyłem na nowo i było OK.

 

Ponadto nie było to jakieś awaryjne wyrzucanie węgla z powodu zbyt wys, temp., gdyż w takim przypadku, to piec powinien się sam wyłączyć (wejść w tryb błędu, awarii czy tym podobnym) tak jak to jest w przypadku gdy brak węgla. Wtedy pali się czerwona dioda i piec nie chodzi.

 

W moim przypadku piec stoi, bez żadnych błędów (po prostu jest wygaszony) i nic się nie dzieje.

 

Bardzo proszę o szybką informację co może być przyczyną ?

 

Czytając  informacje na innym forum - podobny problem mieli, gdy był uszkodzony sterownik.

U mnie to RecalArt Economic 3000

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.