Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupię Ogniwo Eko Plus - 10Kw


ACS

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmmm... wymiennik ciepła niewiele zmieni, bo problem tkwi w umiejscowieniu naczynia na strychu, a właściwie na nieocieplonym poddaszu (temperatura zimą niemalże jak na dworze) Ocieplanie takiego naczynia wełną czy styropianem, to trochę jak spanie na bombie.. To dziwne, że nikt w Polsce nie produkuje małego kotła z rusztem stałym, żeliwnym, mogącego pracować ze wszystkimi zabezpieczeniami w układzie zamkniętym, choć pozawala na to prawo  :(  A może jednak jest ktoś? Poza tą trójką: Ogniwo, Skam-P, RBR...  oni nie pozwalają na pracę w UZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły żeliwne mogą pracować w układzie zamkniętym, nowe linie Defro także oraz  kotły czeskie- np Dakon.

 

Tu Defro do układu zamkniętego z podajnikiem lub bez - moc zasypowego od 10kW, z podajnikiem od 12kW

http://www.defro.pl/kotly-u-komfort-eko.html

 

A jak masz wymiennik ciepła to naczynie wzbiorcze może być w kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro był moim faworytem od samego początku, jednak po wielogodzinnym czytaniu for wybiłem sobie z głowy ruszt wodny, a niestety Defro jako stały (niewyjmowany) tylko takie produkuje. Kotłów czeskich nie znam, jednak wolałbym polski :)

A jak masz wymiennik ciepła to naczynie wzbiorcze może być w kotlowni.

Rzeczywiście o tym nie pomyślałem, dzięki za super sugestię.

W tej chwili mam dwufunkcyjny gazowy, i on ma też pozostać jako awaryjny.

Rurki miedziane zasilające idą dokładnie pod sufitem w miejscu gdzie ma stać stałopalny, więc nie będzie większych problemów.

Więc oferta jest nadal aktualna,  Ogniwo 10Kw + wymiennik płytowy.

Niestety w zachodniopomorskim z serwisem fabrycznym jest kłopot, najbliższy z przeciwnej strony województwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro był moim faworytem od samego początku, jednak po wielogodzinnym czytaniu for wybiłem sobie z głowy ruszt wodny, a niestety Defro jako stały (niewyjmowany) tylko takie produkuje. 

 

Kocioł Komfort Eko ma ruszt sztabkowy, wstawiany ręcznie w przypadku palenia awaryjnego na przekroju w podanym linku z posta #4,  wszystko widać

Ruszt wodny ma Komfort Eko -Duo.

 

Wymiennik plytowy to swojego rodzaju proteza, źle dobrany lub źle sterowany sprawia dużo klopotu dla palacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kotłów czeskich nie znam, jednak wolałbym polski :)

i w tym miejscu napiszę że nasi sąsiedzi Czesi czy Litwini maja do zaoferowania wiele lepszych kotłów od polskich . Ktoś już wcześniej pisał o Dakonie np jak dla Ciebie to zobacz  dakon dor f12kw z wężownicą schładzającą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Komfort Eko ma ruszt sztabkowy, wstawiany ręcznie w przypadku palenia awaryjnego 

 

I w tym właśnie jest problem, ręcznie wstawiane mają praktycznie wszyscy producenci, oprócz tych trzech o których wspomniałem w poście #3, innych chyba nie ma.

Żeby rozjaśnić, czego oczekuję od pieca.

 

Moc, absolutnie nie może przekroczyć 15Kw

Ruszto-deflektor żeliwny stały (!)

Palnik możliwie uniwersalny (palący wyłącznie ekogroszek odpada)

Sterownik eCoal, lub podobny

 

to podstawa, w pobliżu mam mam czterech dystrybutorów(dwóch z tego co wiem nawet zezwala na pracę w układzie zamkniętym) są to Galmet, SAS, Per-Eko, Metal-Fach,, niestety nie spełniają podstawowego warunku dotyczącego rusztu.

 

 

Wymiennik plytowy to swojego rodzaju proteza, źle dobrany lub źle sterowany sprawia dużo klopotu dla palacza

 

wiem, ale innego wyjścia nie mam, sporo większy nie zaszkodzi, będzie tylko droższy, w przyrodzie nic nie ginie, najwyżej wróci do pieca :)

 

 

i w tym miejscu napiszę że nasi sąsiedzi Czesi czy Litwini maja do zaoferowania wiele lepszych kotłów od polskich . Ktoś już wcześniej pisał o Dakonie np jak dla Ciebie to zobacz  dakon dor f12kw z wężownicą schładzającą 

ten dakon dor f12kw to chyba zwykły śmieciuch więc nijak ma się do tego jaki chcę zamontować, poza tym jak wyczytałem Dakon z podajnikiem FB 20 zaczyna się od 20Kw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.