Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Grzać Mieszkanie 34M Kotłem Elektrycznym


Dranek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

                   Mieszkam w lokalu w starej kamienicy, bardzo starej...Ogólnie wali oknami zimno, są to pierwsze plastiki jeszcze z firmy POLOKNA. Przede wszystkim wiem, że musze je uszczelnić, ale to mi tylko odrobine poprawi sytuacje, bo cała izolacja kamienicy jest bardzo mizerna, podejrzewam że 130W na metr nie starczy...No więc przechodząc to sedna, posiadam jeden pokój +kuchnia+łazienka i malutki korytarzyk, W pokoju założyłem dwa grzejniki 100cm na 60 wys. W kuchni jeden 80cm na 60cm i w łazience jeden 60cm na 60cm. Całość napędza elektryczny kocioł CO Elterm 4KW z pompą i ze sterownikiem elektronicznym w pokoju.  Wiemy że prąd jest drogi i w zeszłym roku grzałem tak, że jak kładłem się spać to sterownikiem wyłączałem ogrzewanie, a w dzień załączałem. W pokoju w dzień miałem około 20 stopni, w nocy zaś spadało do 15 stopni. Rachunek za dwa miesiące za ogrzewanie to 600zł, przy stałej taryfie, ponieważ dzień/noc chyba nie wchodzi w gre no bo w nocy bym musiał się dusić, a w dzień po poludniu byłoby zimno....Także jak grzać, czy stale utrzymywać np. 19stopni, czy tak jak wczesniej robiłem? Czy może w nocy inaczej i w dzień inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! 

Załatw  sobie 2gą taryfę zobacz jakie są opcje w twoim rejonie . Może to być 10 lub 12godz, w drugiej taryfie. Tak że możesz ogrzewać mieszkanie i cieplą wode  w taryfie 2giej  a dogrzewać tylko w 1- .taryfie gdy energia jest droższa.Normalnie w takiej sytuacji montuje się piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem .Ładuje się je tylko w 2-giej tańszej taryfie  a ciepło oddają wtedy gdy potrzeba.

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.