Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Co W Budynku O Powierzchni 100M2


soad79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie szukam małego pieca do ogrzania domu jednokondygnacyjnego o powierzchni około 100m2 (czworak). Dom jest ocieplony styropianem 10cm, okna plastikowe, poddasze nie ocieplone. W piecu będzie palone węglem i drzewem w proporcji 60% do 40%. Instalacja co wykonana w miedzi. Obecnie mam piec o mocy 10kw olsztyn malutki, ma już swoje lata i chyba czas żeby odpoczął. Z racji że jest niewielkich rozmiarów i chyba za mały na taki metraż ciągle trzeba do niego dokładać zwłaszcza zimą tym bardziej że piec służy też do podgrzewania wody, pojemność zbiornika chyba 80 litrów lub 100.

Mój limit to max 3000. Wolałbym oczywiście mniej bo przecież trzeba doliczyć koszty transportu i montażu.

Stary piec ma 84 cm wysokości a wszystkie nowe powyżej 100 więc koszt montażu pewnie będzie wysoki z tego co mi mówił znajomy.

Dużo czytałem o kotle firmy Zębiec KWKD 15KW ale moc chyba za duża tak mi się zdaje.

Poproszę o sugestie, za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

ps jak znajdę chwilę to dorzucą zdjęcia jak cała instalacja wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu ciągłym moc potrzebna do wyrównania strat będzie pewnie na poziomie 4 kW więc dużego kotła nie bierz, taki jak masz 10 kW to aż z zapasem. Jedno co powiem, to ociepl strop nad mieszkaniami, to naprawdę dużo daje, ok. 30 % ciepła a może i więcej, zalezy od budowy, ucieka przez stropy i zamiast ogrzewać dom topisz śnieg na dachu. Nie rozumiem zależności między wymiarami kotła a kosztem montażu. Przecież im krótsze połączenie kocioł - instalacja tym mniej potrzeba śrubunku i innych elementów, więc i koszt mniejszy. Zebiec - dobry wybór ale moc za duża dla Ciebie. Popatrz np. na model KSGW Zgoda, maja małe moce, i są dość dobrej konstrukcji. Cenowo zmieścisz się w budżecie, ale z montażem pewnie przekroczysz 3 tys. A drewno jakie masz? Najlepiej liściaste sezonowane, jak sosnowe to możesz miec problem ze smołowaniem kotła i komina, musiałbyś palić naprawdę ostro. Czasem warto przeliczyć bo przy obecnych cenach drewna taniej i mniej pracochłonnie wychodzi węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o KSGW Zgoda i o Żywcu na forum. W konfrontacji tych kotłów lepiej wypada chyba ten pierwszy patrząc na ranking. (Jeśli jest inaczej proszę wyprowadzić mnie z błędu)

Jeśli chodzi o KSGW Zgoda to chyba o mocy 11kW (od 80 do 110m2) ??. 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to poproszę, mam jeszcze troszkę czasu przed zimą więc się nie śpieszę żeby nie kupić czegoś na siłę a potem żałować .....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poczytałem troszkę o kociołku Dakon Dor. Myślicie że mógłby się sprawdzić w moich warunkach ? Martwi mnie tylko krótki okres gwarancji i 3mm grubości blachy z której wykonane jest "serce" pieca oraz konieczność zastosowania zaworu 3d lub 4d (dodatkowy koszt)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek juz zainstalowany, 15 kw a chciała Koleżanka 10 kW ale jej zamontowali 15, i nie wie, jak obsłuzyc dmuchawę, jak to poustawiać. Kociołek Unikessel M 15 kW  [chyba M bo ma moce stopniowane od 10], tylko nie wiemy, jaki sterownik posiada. Drewno polecę Koleżance spalać bez nadmuchu, dlużej sie pali, a do węgla np. temperatura 60 stopni, dmuchawa na najmiższym biegu, jak się dusi to zwiększyć ale zacząć od małego, przerwa 4 - 5 minut, praca dmuchawy 10 - 15 sekund. To takie zgrubne ustawienia, start pompy od 40 - 50 stopni można dać. Z tego co się zorientowałem to kocioł górnego spalania, czyli zasypujesz go węglem i na wierzchu robisz ognisko z drewna, potem właczasz nadmuch i sie spala. To metoda na w miarę czyste spalanie, ale niestety bez dosypywania, za każdym razem od zera trzeba palić. Podaj nam więcej danych, dokłądną nazwę kotła, nazwe sterownika, będzie łatwiej. Pozdrawiam.

 

A Koledze powiem, że zawór 3D pomaga przy sterowaniu kotłem, bo można mieć np. na grzejniki podawane 50 stopni a na kotle 70 - wtedy kocioł dogrzany a w domu nie ma sauny, jak jest podłogowe ogrzewanie to zawór jest wręcz obowiązkowy. Dakon - niezły wybór, sa wątki o nim, poczytaj, przemyśl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodę, by wspierać nasze firmy a nie zagraniczne. Konstrukcyjnie oba są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze kotły Zgoda KSGW to 5 i 8 KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój ksgw 11kw zakupiłem na stronie http://www.eko-kotly.pl/category.php?id_category=345&orderby=price&orderway=asc

ogólnie polecam, co prawda był mały problem z dostawą pieca jednakże zawinił dostawca , na chwilę obecną z tego co się orientuję to sklep zakończył współprace ze wspomnianym dostawcą z uwagi na niska jakość świadczonych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też na piecykowo.com.pl w przystępnej cenie i mają aukcję na all... .

W słabszej wersji tego pieca 8kw nie ma ruchomego rusztu, dlatego nastawiłem się na 11. Czy wybierając ten ciut mocniejszy czymś ryzykuje ??

Użytkować będzie go starsza osoba więc częstotliwość uzupełniania pieca będzie mniejsza, większa wygoda....Dom ma wymiary 11x9,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.