Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem piec na inny nowszy lecz używany, napuściłem wodę po czym rozpaliłem i co się okazało... na piecu przez godzinę 80 stopni a powrót nadal zimny. Piec używany lecz w pełni sprawny, węglowy. instalacja stara ale nie aż tak żeby rury były zapchane. nie wiem w czym jest problem.  czy jest możliwe zacięcie się zaworu kulkowego w pozycji zamkniętej  lub zapchanie rur ? czy może być coś z piecem. wszystkie zawory są otwarte, grzejniki odpowietrzone, piec/rury dobrze podłączone, jaka może być przyczyna zimnych kaloryferów ?  2hocivm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK !  w tym jest problem. kurcze myślałem że jak jest pół zbiornika wyrównawczego to nie może być to. Jednak człowiek uczy się całe życie. właśnie dolewam trzeci raz do zbiornika ... jednak co stara instalacja to stara i zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą instalacje grawitacyjną i jak napuszczam lub dopuszczam wody to robie to bardzo powolutku (powiedzmy litr przez 5 sekund) , wtedy woda powinna usunąć powietrze z newralgicznych pkt...

Jak raz napuściłem na pełnym ciśnieniu z instalacji wodociągowej to dwa grzejniki zaczynały grzać bardzo późno (2-3 godz.później niż pozostałe)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

nie dosc ze powoli to w miare mozliwosci napełniaj powrotem po nalaniu swiezej wody najlepiej jest ja doprowadzic do teperatury bliskiej wrzenia wtedy z wody wytracaja sie pecherzyki powietrza i rozpuszczone w niej gazy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.