Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Cyrkulacją Miedzy Dwoma Zasobnikami


wicher

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem po co chcesz podgrzewać podgrzaną wodę? Dla mnie instalacja jest nie przemyślana i w ogóle nie rozumiem sensu stosowania kotła z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo  do instalacji solarnej? Tu potrzebny jest kocioł jednofunkcyjny i podgrzewacz z dwoma wężownicami do współpracy z solarem. Instalacja jest wtedy prosta, cyrkulacja cwu też. Jak już koniecznie musisz mieć dwa podgrzewacze to trzeba zastosować dwie cyrkulacje. Sprawę załatwią dwa zawory kulowe. Kompletnie nie podoba mi się to co zaproponowałeś na schemacie i przepływ podgrzanej wody przez zasobnik w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kupiłem jak jeszcze nie było solariów (mam wyrzucić 8 tyś. do kosza i kupić nowy kocioł ??? )

Ja się jeszcze nie znam na solarach ale twoim zdaniem solary działają też w zimę, podgrzeją wodę do 60 stopni ???

Po to jest ta cyrkulacja żeby piec się nie włączał jak w jego zasobniku wystygnie woda a zanim poleci podgrzana z solarów to trochę czasu i wody upłynie i piec będzie włączał i wyłączał się wtedy.

Z drugiej strony po co mam podgrzewać 300 litrowy zbiornik od solarów za pomocą pieca, no dobra górna wężownica to 150 litrów a w piecu jest tylko 50 więc 3 razy mniej. Taniej jest podgrzać 50 litrów niż 150.

Możesz narysować na schemacie gdzie te zawory zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.