Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyprowadzenie Komina


Fistaszq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam zrobić remont garażu, związku z czym wyślę o wstawieniu do niego małej kozy szamotowej. Tylko mam problem bo nie bardzo się znam na tych sprawach i zastanawiam się jak mogę wyprowadzić komin. Zastanawiam się czy trzeba budować jakiś komin, czy wystarczy wyprowadzić rurę i zalać otwór pomiędzy nią a stropem zabetonować, co do 2 rozwiązania rodzi mi się kolejne pytanie jak zabezpieczyć papę przed odparzeniem czy stopieniem ale żeby równocześnie nie przeciekało.
I jeszcze jedno czy odległość od kratki wentylacyjnej ma jakiekolwiek znaczenie ? 

 

Mam nadzieje że dosyć jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi (ale najprawdopodobniej mi się to nie udało). Dodam także że nie dysponuje wielkim budżetem, raczej staram się robić wszystko po kosztach.

z góry dziękuje 

Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ogrzewania garażu nie polecam za pomocą kozy. W garażu pojawia się często niebezpieczeństwo oparów z paliwa-bardzo wybuchowa mieszanka.Chyba ,że to tylko "garaż" z nazwy. Nie wiemy z jakiego materiału jest wykonany garaż?.

Jeśli już musisz wstawić kozę to w murowanym (lub z podobnego materiału)-tylko komin wymurować od posadzki aż ponad dach-Jest najbezpieczniejszy na zewnątrz jak i wewnątrz- po za tym d€go trzyma ciepło.

W "blaszaku"-trwale nie związanym z gruntem-to tylko komin z rur stalowych w miarę szczelnych.Jeśli chodzi o uszczelnienie na dachu- to proponuję Ci zamówić rurę z kołnierzem przyspawanym do tej rury pod kątem zgodnym z nachyleniem dachu. W papie leżącej na dachu należy wyciąć otwór mniejszy od tego kołnierza.Dolna część papy powinna być pod blachą, górna część nad blachą.Papa nie powinna stykać się z pionową rurą.Odległość od niej to co najmniej 30cm.To jest moja rada na wypadek gdybyś uparł się i nie posłuchał co napisałem na wstępie.

Nie wiem o co chodzi z tą odległością od kratki wentylacyjnej?.Jeśli od kozy- to kratka powinna być w pobliżu kozy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.