Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Ogniwo Eko Plus 16 Cyz 25 Kw


adamGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w doborze kotła, chciałbym Ogniwo Eko Plus, ale mam dylemat 16 czy 25 kW

Patrząc po steronikach na stronie Ecoal to w mojej okolicy ludzie montują 25kw, ale może to za wiele ....

 

 

Dom lata 60, pustak , cegła.  Mur 40cm otynkowany. Piwnica mur 50cm

Okna nowe drewniane: PolSkone. 

Dach płaski na kopertę ocieplony styropapą 10cm

Lokalizacja: Rybnik

 

 

 

Pow. ogrzewana  200m2, Qub - 480 m3 - liczone bez piwnicy i "dobudówki -taki gospodarczy nie wykorzystywany doklenony do domu na kształt litery "L".

 

Instalacja CO miedziana, kaloryfery wg, poniższych danych

 

 

  

tabelka3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala za miedzy, to powinno pomoc http://cieplowlasciwie.pl/start tylko rzetelnie wypelnij dane :) i wstaw tu wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny budynek z tym że mury z suporeksu i cegły, okna plastikowe pięcio komorowe,kubatura do ogrzania to 465 m3. Dotychczas użytkowałem kocioł z nadmuchem 24 KW i był stanowczo przewymiarowany. Obecnie jestem po wymianie na OGNIWO EKO PLUS 16 KW i po pierwszych testach. Pozostało mi ustawić parametry spalania dostosowane do paliwa jakim jest groszek z kop. Chwałowice i pozostały z zeszłego sezonu groszekz Rydułtów.Jak da sobie rady w mrozy zobaczymy. Jestem dobrej myśli. Ty masz trochę więcej do ogrzania i tu potrzebna jest rada bardziej doświadczonego użytkownika tego typu kotła ze sterownikiem e-Coal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.