Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja W Domu Po Babci Uzywana Sporadycznie Zima


Budzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z miejsca przepraszam za moje laictwo, ale mam nadzeje ze uda mi sie u Was uzyskac pomoc.

Opisujac sytuacje domek po babci ktory chce podremontowac za cel narazie obralem sobie nowa lazienke i odnowienie kuchni i jednego pokoju.

 

Stara instalacja co

4 grzejniki (3 pokojowe zeliwne i jeden lazienkowy) wymiennik 100l i w planach jeszcze 1badz 2 grzejniki

Piec na drewno/wegiel w piwnicy

Nie wiem czy instalacja jest szczelna mozliwe ze nie z uwagi na niespuszczana wode w okresie zimowym przez ostatnie kilka lat

Piec ma wypalone drzwi i kawalek blachy przedniej wiec pewnie bedzie do wymiany

 

Moje pytania:

1. Jaki piec do takiej instalacji(preferowalbym drewno/wegiel z racji duzej dostepnosci 1 surowca)

2. W przypadku szczelnosci ukladu jak go oczyscic z ostatnik kilkunastu lat w sensie rdza i zabezpieczyc na nastepne lata.

3. Z uwagi ze jest to domek najbardziej wykorzystywany latem, zima kilka przyjazdow i kilkanascie jesienia, co robic/czym zalac uklad zeby nie dopuscic do zamarzniecia wody zimą.

 

Mam nadzieje ze udalo mi sie odpowiednio nakreslic sytuacje z gory dziekuje za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.