Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Rynnowy - Identyfikacja Kotła.


QBAelectric

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam się z prośbą o identyfikację mojego kotła z podajnikiem rynnowym.

Kocioł kupiłem używany (1, 2 sezonowy) ale niestety mam z nim problem.

 

Główny problem polega na tym że podczas spalania część spalonego węgla opiera się o ściankę kotła i nie chce spaść, co powoduje dość częste zrywanie zawleczki fi6.

 

Testowałem na różnych gatunkach groszku, od wysoko kalorycznych po tani czeski eko, zaóważyłem że na tym najgorszym spalanie było najlepsze.

 

Niestety nie znam producenta kotła ani samego palnika, napewno jest to Pleszewski. Wydaje mi się że są dwa główne problemy. Pierwszy to to czy koniec rynny palnika jest za blisko ścianki kotła ( ok. 5cm) i spalony nie do końca węgiel opiera się o ściankę i nie spada. Drugim problemem jest to że po rozebraniu palnika po jednym sezonie okazuje się że w komorze powietrznej jest bardzo duza ilość popiołu która prawdopodobnie zatyka otworki a co za tym idzie nie następuje spalanie. Krótko po czyszczeniu palnik działa dużo lepiej, słychać jak "dudni" i podrywa popiół nawet na niskich obrotach dmuchawy ale po paru dniach/tygodniach moc słabnie prawdopodobnie z nagromadzenia się popiołu.

 

Narazie ogrzewałem nim piwnice ok. 100m2 - 5 grzejników i trzymałem dość niską temperaturę na kotle 45-50C, wiem że to duży błąd i teraz po przerobieniu instalacji ( wymiennik płytowy będę już trzymał ok. 60C.

 

Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu czy odległość rynny od ściany kotła jest prawidłowa i dlaczego zbiera się tyle popiołu w komorze powietrznej pod rynną.

 

Jeśli ktoś zna ten palnik to również prosiłbym o identyfikację.

 

Pozdrawiam.

post-59446-0-94386800-1411407513_thumb.jpg

post-59446-0-55056800-1411407531_thumb.jpg

post-59446-0-57889200-1411407543_thumb.jpg

post-59446-0-93056400-1411407555_thumb.jpg

post-59446-0-41230500-1411407569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik wygląda na wyrób stalkot/komster Walendowskiego.
Sterownik chyba argon2 prond.
Kocioł garaż no-name z tabliczka no-name, pewnie jakiś ciec co po giełdach lata i na lewo robi.

 

Oczywiście,że za blisko, ten wymiennik nie jest pod palnik rynnowy...

jakiś dystans dorobić, wysunąć chociaż tyle, co ten daszek zakrywa..... ok.15cm chociaż powinno do rynny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Kocioł garaż no-name z tabliczka no-name, pewnie jakiś ciec co po giełdach lata i na lewo robi. ,,,,

 

Skoro, tak twierdzisz a domniemywam, że znasz różne arkana Zagłębia Pleszewskiego, to dopowiedz nam ...

 

 

Palnik wygląda na wyrób stalkot/komster Walendowskiego. ,,,,

 

Twoim zdaniem (na Twoje oko) kocioł wykonał "jakiś ciec co po giełdach lata i na lewo robi", to jak sugestywnie można by określić wykonawcę (producenta) tego "palnika samoczyszczącego", którego dokumentacje fotograficzną przedstawił użytkownik QBAelectric.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd kupując nie świadomie i teraz ponoszę konsekwencje.

 

Chciałbym polepszyć jego pracę choc na 2 sezony. Myslalem własnie o dystansie, z tym nie ma problemu, cos wymysle. Wszelkie rady mile widziane.

 

Kocioł widać że dolną część naklejki ma odciętą, widocznie sprzedający z Jankowa przygódzkiego miał coś do ukrycia ale to juz nie ważne.

 

Czy zbierający się popiół w tej komorze powietrznej to normalna rzecz?...Wentylator nie powinien tego wydmuchać?... Widziałem kilku producentów kotłów stosuje własnie identyczne palniki rynnowe. Wiec to chyba nie jest jakis bubel?.. Jedynie pewnie nie dobrany do tego kotła. W takim razie jaki jest odpowiedni do tego kotła?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

 

Ktoś, kto robi kocioł, gdzie na tabliczce nie ma danych producenta, raczej uczciwy nie jest.

Dla mnie śmierdzi to na odległość. Jedzie taki ciulik na giełdę, pociska, gośc kupuje, w domu papiery na rozpałkę idą (tam i tak danych nie ma) i szukaj wiatru w polu, po roku czy dwóch okazuje się,że jedyny kontakt to telefon z instrukcji obsługi sterownika....

 

Jak chcesz to nazwać? Mi się cisną słowa typu oszustwo, krętactwo i pochodne.

Ty co uważasz?

 

Co do palnika, to jeden z pierwszych tego typu na rynku, jedna z pierwszych rynien.. inny Pan tutaj się ostatnio chwalił opcją montażu rynny, może zobaczyć jak to smakuje.... Moim zdaniem określiłbym to jako "chabździe", wywaliłbym toto z kotła, wstawił w to miejsce fajkę od tego producenta(bo ramka będzie pasować) i cieszyłbym się z dobrego spalania dobrego ekogroszku...

rynny nadal ma w ofercie, widać amatorzy rynnowych są, ale przynajmniej idzie znaleźć stronę, kontakt, poszukać innych jego wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół w komorze powietrznej to norma więc nie ma się czym przejmować.

Tak jak pisze Pieklorz  wstawić fajkę i nie będzie problemu jaki masz obecnie lub dorobić kołnierz dystanowy między kotłem, a całym zespołem podjnika i przestrzeń do spadania popiołu się powiększy. Po fotcę widzę, że jest to przyłącze prostokątne dorobienie kołnierza jest bardzo proste we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QBA

Moim zdaniem forum jest od tego, aby sobie pomagać.

 

Na 70-80% masz rynnę stalkotu

tutaj strona producenta:

http://www.stalkot.pl/oferta/uklady-naweglania/palnik-samoczyszczacy

 

zadzwoń do nich, możesz podesłac fotki razem z tym zdjęciem jak palnik jest wewnątrz kociołka.

Ten wymiennik nie nadaje się pod rynnę i nie był pod nią robiony, pomijam,że rynna bez powietrza antyspalinowego i z krótkim daszkiem będzie Ci sadzić a sprawności na mniejszych mocach będa liche.

 

Zadzwoń i podpytaj co można z tego palnika zachować a interesowałby Cię zakup zwykłego palnika retortowego np.25kW

- z pewnością zaoszczędzisz na motoreduktorze- to przekładasz

- pytanie, czy pasuje także kosz zasypowy

- pytanie czy np. może jeszcze zewnętrza rura podajnika nie wymaga wymiany (ten fragment do którego mocowany jest kosz)

Taka

 wersja optymistyczna to zakup samego środka paleniska retortowego z ramką przyłączeniowa i samym ślimakiem od retorty a resztę odzyskujesz i przekładasz z tej rynny

Jakby się okazało,żę do zwykłego retortowego nie pasowałby nawet kosz zasypowy a więcej rzeczy będzie pasować do ich palnika o nazwie wulkan, to ostatecznie na tego wulkana zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.