Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zima się zbliża a mój stary piec niestety już się zabardzo do niczego nie nadaje ,dlatego kieruje do was pytanie jakie piec polecacie? Dodam że mój stary piec drzewny vigas z vimaru o mocy 25kw przy powierzchni 230m2 nie do końca dawał sobie radę dlatego myślę o piecu 27kw bądź 30kw jezeli znajdzie się jakiś w rozsądnej cenie a mianowicie cena pieca najlepiej gdyby nie była dużo większa niż 3 tyś a co do innych moich wymagań to piec musi być zarówno zasilany drewnem jak i węglem no i oczywiście dobry i mało awaryjny ;) Prosze was o pomoc i liczę na przydatne porady jeśli macie jakieś pytania które pomogą wam w dobraniu pieca do mojego domu z chęcią odpowiem.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Absolutna NOWOŚĆ wśród urządzeń grzewczych-Zespół Grzewczy KAPID 27kw (na paliwa stałe) ja mam taki dzial swietnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marekd, może coś więcej o tym kotle?  Da się w nim spalać drewno? Mieści się cenowo w widełkach do 3kzł, jak życzył by sobie autor tematu?

 

WesołyRomku, czy twój dom nie ma żadnego ocieplenia i nieszczelne okna, że takich mocy potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa. Kocioł uniwersalny, tani, duża komora zasypowa, minimum obsługi... Cos musisz wybrać. Albo tani, albo dobry. Porównywanie do starego kotła to zły pomysł. Jak masz okna nowe, i ocieplony strop i ściany i do tego siding jak doczytałem w profilu to nie potrzebujesz więcej, jak 19 kW. Przy ciągłym paleniu w kotle dolnego spalania więcej niz 10 - 12 kW nie potrzeba, więc duzy kocioł będziesz dusił a to skróci jego zywot. Mało jest kotłów dolnego spalania, poczytaj o Zębcu KWKD albo KSGW Zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna NOWOŚĆ wśród urządzeń grzewczych-Zespół Grzewczy KAPID 27kw (na paliwa stałe) ja mam taki dzial swietnie.

kosztowal 7tys podajnik slimak ardeo ruchoma retorta .ster.cobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.