Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec? Logica 27 Kw Czy Sas Nwt 29 Kw Albo Inny


pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc osoby znające się na temacie.

Trochę o sobie... dom zimny 80', bez ocieplenia (może w przyszłości), 120m na piętrze (tam ma być ciepło) i tyle samo na parterze.

Ogrzewanie:

- gazówka Ferroli econcept tech 25A,

- tradycyjny węglowy - stary, dymiący, nieszczelny...

- dwia ala kominki, kozy po jednym na piętrze.

 

Szukam pieca węglowego, takiego, przy którym mało było by roboty (i tu się zastanawiam czy nie z podajnikiem - ale oszczędności) wygony i ekonomiczny. Na węgiel, miał czy drewno (tu mam dojście ostatnio) czy ew. koks.

 

Myślałem o Logica 27kW czy też SAS NWT 29 kW.

I tu proszę o porady, bo mało co się znam, a jak czytam na temat Logica to mnie już zniechęciło.

 

Dodam tylko, że nie grzeję gazem, bo mnie nie stać, gazówkę mam do ciepłej wody, ewentualnie jako pomoc.... ala kominkami to na jesień i  szukam coś na zimę.

 

Bardzo proszę o poradę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz szeroki zakres wymagań ,ile ten dom ma metrów ?? bo takie moce to i 300m2 ogrzeją bez problemu starego budownictwa

dlatego proponuje albo groszek albo w podobnej cenie HG jedno i drugie roziwazanie jest dobre ale HG dwa razy tansze w eksploatacji niż groszek tym bardziej że masz dostęp do drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Myślałem coś bardziej zautomatyzowanego, by nie musieć palić np. drewnem w piecykach na piętrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli coś bardziej zautomatyzowanego i ekonomicznego to kotły z podajnikiem spalające miał węglowy. Najlepiej zobaczyć taki kocioł na żywo u kogoś i zastanowić się czy to ci odpowiada. Taki kocioł tłokowy posiadam i jestem zadowolny ale palnik nieco modyfikowałem, obecnie są na rynku kotły z palnikiem retortowym (czyli lepsze) spalające miał, poszukaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jako użytkownik kotła Logica jeżeli nie chcesz się zamęczyć czyszczeniem to daj sobie spokój , poszukaj jakiegoś dolniaka i będziesz bardziej zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAS nwt tez ma swoje wady, o czym poczytasz w moim wątku, dość długim. To taki kocioł ni górny, ni dolny, taki nijaki. Kup typowego dolniaka jak doradzają i będzie spokój. Chyba, że możesz palić cyklicznie, z wygaszaniem, to górne spalanie. Z mocą nie przesadzaj, 23 kW powinno dac radę, nawet mniej. Masz ocieplone stropy? Jak nie to kup wełnę z rolek i porozwijaj, a grubośc najlepiej 30 cm albo więcej, to naprawdę sporo daje zimą, zamiast ogrzewać śnieg na dachu ogrzewaj mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23KW na 120m2? a co to stodoła bez drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ogrzewanie:

- gazówka Ferroli econcept tech 25A,

- tradycyjny węglowy - stary, dymiący, nieszczelny...

- dwia ala kominki, kozy po jednym na piętrze.

 

Szukam pieca węglowego, takiego, przy którym mało było by roboty (i tu się zastanawiam czy nie z podajnikiem - ale oszczędności) wygony i ekonomiczny. Na węgiel, miał czy drewno (tu mam dojście ostatnio) czy ew. koks.

...

W jaki sposób palisz w swoim ,,tradycyjnym węglowym"?  Bo jeśli po staremu sypiesz węgiel na żar to zapoznaj się z metodą palenia od góry.  Może wystarczy kocioł uszczelnić, palić od góry i obędzie się bez wydatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelakie podpowiedzi.

Piec, który mam to ma już z 25lat, bo za bajtla pamiętam jak ojciec owy kupił.

Obecnie dzie wchodzi do komina jest nieszczelny, blachy poprzepalane, w zeszłym roku drzwi poszły z zawiasów i jest krzywy, źle domykają się wszelakie drzwi, małe drzwiczki do popielnika po prostu brak.

Jak się ma mało kasy (pracuje się w Tesco i ma trójkę dzieci to trza myśleć nie tylko o wygodach. A jako, że nadejdą czasy, kiedy późno będę wracał do domu, żona z dziećmi też myślę o wymianie pieca na taki, który pozwoli palić mi różnymi paliwami ale i nie zajmie dużo czasu.

Na pewno ocieplę ściany ale najpierw muszę wymienić dach, więc też nie liczę że wszystko na raz się zrobi.

 

Może rzeczywiście zamiast kupować Logicę kupić Zębcę kwkd 22kw. Ale myślę jeszcze nad buforem. Jaki bym potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno, czy ten bufor to współpracuje z gazem oraz pokojowym czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

Ale jak wyliczyłem to przy ociepleniu budynku bedę potrzebował 14KKW piec, więc ten będzie za duży - ale to nie problem na ten czas.

 

Mam jeszcze takie pytanie, bo w chwili obecnej jestem bardzo przekonany za piecem z Zębiec na jaki czas da się go zasypać węglem z miałem w zimę, by nie potrzebował obsługi. I tu wielkie dzięki za podpowiedz.

 

Bardzo dziękuję za wszelakie odpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie pytanie. 

Jeśli bym ocieplił budynek oraz dach to jaie bym miał zużycie gazu? Nie wiecie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

Ale jak wyliczyłem to przy ociepleniu budynku bedę potrzebował 14KKW piec, więc ten będzie za duży - ale to nie problem na ten czas.

 

Mam jeszcze takie pytanie, bo w chwili obecnej jestem bardzo przekonany za piecem z Zębiec na jaki czas da się go zasypać węglem z miałem w zimę, by nie potrzebował obsługi. I tu wielkie dzięki za podpowiedz.

 

Bardzo dziękuję za wszelakie odpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam 

Kwkd to dolniak, ma niezbyt dużą komorę załadunku (zmora polskich kotłów).Powinno się palić ok.8-12 godzin-zależy od jakości węgla i ustawionej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie jeśli chodzi o Ziębca 22.

Ma on ruszta wodne? Jeśli tak czy jest to dobre rozwiązanie?

Chciałem zakupić do tego pieca Tech ST-88 z PID ale doradzono tylko miarownik ciągu FR 124. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytałem, że to dobry sterownik i do tego kotła, jednak bardziej niepokoją mnie ruszta wodne, czy to dobra rzecz i wytrzymają długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do sterowania PID, to wszyscy piszą że nie, ale nikt z piszących nie miał okazji nawet go sprawdzić. Wiem, że dolniak to inna specyfika spalania, natomiast ja już nie wróciłbym do miarkownika.

Czyli stosujesz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.