Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopoty Po Zamianie Ogrzewania Z Węglowego Na Gazowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Jestem nowym użytkownikiem forum, piszę, bo mam pewien problem z centralnym ogrzewaniem.

 

Posiadam mieszkanie 43 m2 parterowe 3 grzejniki w pokojach plus drabinkę w łazience.

 

Kocioł dwufunkcyjny gazowy Ariston class evo 24 ff zabudowany w łazience.

 

rury od pieca schodzą do piwnicy 32 pp i później wchodzą do mieszkania i przechodzą na 16 w miedzi

 

Wcześniej miałem piec węglowy w piwnicy teraz mam gazówkę i po zmianie mam straszny szum w grzejnikach, czego wcześniej nie było przy węglowym

 

ponadto strasznie mi strzela drabinka w łazience. jest taki stukot jakby jakaś kulka podnosiła sie i opadała, zakręcałem zawór i zaraz po lekkim odkręceniu zaczyna stukać. 

 

 

Co może być nie tak, czy istnieją jakieś specjalne wkładki zaworowe do grzejników przy ogrzewaniu gazowym,  które mają większą średnice otworu. bo wydaje mi się ze to one powodują taki szum a grzejnik tylko rezonansuje to wszystko. Obecnie na grzejnikach mam wkładki z zaworami termostatycznymi DEFONS 

 

a w drabince zwykły zawór kątowy ( http://www.nokaut.pl/zawory-i-glowice-ogrzewania/zawor-grzejnikowy-ferro-1-2-katowy-zg5ly.html )

 

 

Nadmienię tylko, że już nawet w piecu zmieniłem prędkość pompy na minimalną, bo fabrycznie była ustawiona prędkość modulowana zmieniłem tez moc kotła żeby się wolniej nagrzewał i dalej jest problem 

 

 

Dzięki za pomoc

pozdrawiam

Niewierny20

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz pompę na 1 bieg w kotle a jesli juz jest elektroniczna to trzeba w ustawieniach ustawić minimalną wydajność i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba rozkręcić zawory na max a moze masz zawory danfoss to niestety normalne w tej firmie że jak trochę więcej pompa podaje to szumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem odkręcone na maxa, nawet zmieniałem na mniejszy przepływ myślałem ze będzie ciszej najgłośniej było na 3-4 a zakres to N - 1-7 obecnie mam na 2 (dalej szumi ) głowice mam pościągane bo mam regulator pokojowy 

cały czas mam wrażenie jakby te wkładki zaworów były lipne za mały otwór duży przepływ tarcie większe i szum, przykładałem ucho w miejscu zaworu i tak jakby szum właśnie z tamtąd pochodził.

wymieniłbym te wkładki jakbym wiedział które mogą mieć największy otwór ?//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam odkręcone na maxa, nawet zmieniałem na mniejszy przepływ myślałem ze będzie ciszej najgłośniej było na 3-4 a zakres to N - 1-7 obecnie mam na 2, głowice mam pościągane bo mam regulator pokojowy 

to zrób każdy na 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem  na 7 ale wydaje mi się ze przy całkowitym otwarciu " N" jest troszkę ciszej poczekam do wieczora jak będzie ciszej.

ale dalej pozostaje problem z drabinką myślę że może by tak na powrocie przykręcić zawór bo jest taka opcja tylko nie mam takiego grubego imbusa nawet nie wiem jaki ma być rozmiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak układ jest zamknięty, bawiłem się tym zaworem na zasilaniu do pieca i szum był mniejszy, martwi mnie tylko pompa nie wiem czy w tym przypadku nie ustawić na wartość modulowaną zamiast biegu 1-go. Pobawię się jeszcze i napisze jaki efekt.

 

Jednak dalej zostaje problem z drabinką zaobserwowałem że, gdy piec się nagrzej do zadanej temperatury i się wyłączy, wtedy stuka bardziej z taką częstotliwością jakby piłeczkę pingpongową zrzucić na ziemię oczywiście jest to chwilowe nie cały czas. Podczas nagrzewania stukot jest pojedynczy co jakiś czas 

 

spróbuje to jakoś nagrać może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje na mój problem, ale dopiero teraz miałem czas się tym zająć.

 

mianowicie właśnie jestem po demontażu drabinki łazienkowej i wymiana zaworu kątowego pomogła, coś tam w nim latało chociaż nie wiem co może jakiś kamień się odłożył ale stukot ustał całkowicie. jeżeli chodzi o szum w grzejnikach nie wiem czy da się to usunąć, po prostu zmieniły się opory przepływu wody w instalacji. jedynie w tym przypadku chyba większa średnica rurek załatwiła by sprawę. Tak więc uważam temat za zamknięty

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdro4All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opory w instalacji się nie zmieniły. To pompa za mocno gania wodę po instalacji.  Ja mam CO z kilkunastoma grzejnikami na trzech kondygnacjach. Wodę gania zwykła pompka LFP, z tych 20/40, ustawiona na II biegu. Pobór mocy 40, albo 45W. Nie ma wielkiej róznicy w prędkości nagrzewania grzejników na parterze, na piętrze, czy na strychu.  U Ciebie, przy tak małej instalacji pewnie wystarczyła by pompka z poborem 5, góra 10W.  Kocioł masz przewymiarowany ciężko, 24kW na 43m mieszkania.  Taki smok ma na pewno pompę obiegową stosowną do swojej mocy, a może i z dodatkowym zapasem. Producent się zabezpiecza i pompka ma wystarczyć w każdej sytuacji, a 24kW może ogrzać w dzisiejszych czasach instalację na 300m2 ocieplonego domu. Twoja pompka obiegowa jest ciężko przewymiarowana do twojej instalacji.

Edit:  Gdybyś znacząco zmniejszał moc pompki obiegowej kontroluj czy Ci się czasem woda w kotle nie gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja pompa obsługuje 2 kondygnacje grzejników jest 11 dwa wyłączone a pompa pokazuje 12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.