Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Tanim Kosztem, Z Tego Co Mam Pod Ręką.


drakon3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamieszczam schemat i od razu pytam czy takie coś zadziała?

Na pytanie dlaczego tak mam prostą odpowiedź, po prostu wszystkie graty jak mam kupione oprócz pompy i właśnie na pompie chciałbym tą inwestycję zakończyć.

Tam, gdzie łączą się linie miały by być zwykłe trójniki.

Idea jest taka, że zawór RTL kontroluje temperaturę na powrocie z podłogi i w przypadku gdy jest ona niższa niż zadana otwiera się a pompa tłoczy wodę z obiegu podłogowego do instalacji CO jednocześnie pobierając z niej gorącą wodę zmieszaną częściowo z powrotem podłogi. Gdy temperatura wody powracającej z podłogi była by wyższa niż zadana to zawór miałby się zamykać i przez to pompa tłoczyła by wodę w zamkniętym obiegu przez podłogę do chwili gdy jej temperatura spadnie poniżej zadanej.

Wydajność zaworu RTL uznajmy za wystarczającą, chodzi o sam fakt działania układu.

post-58887-0-45974500-1411147048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Ogrzewanie podłogowe o powierzchni ok 9-10m2, podzielone na trzy obwody, wszystko spięte do rozdzielacza. Dodatkowo w instalacji jest 5 grzejników aluminiowych, drabinka w łazience i bojler 120l.

Wszystko zasilane z kotła GS.

O jakim ryzyku mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 10m2 podłogówki to zawór RTL wystarczy. Dodatkowa pompa do podłogówki jest zbędna jeśli posiadasz pompe przy kotle

 

Wystarczy podłączyć zasilanie do górnej belki rozdzielacza a na powrocie zamontować RTL

 

 


O jakim ryzyku mówisz?

 

 

Myślałem że jednym RTLem chcesz regulować temperaturą podłogi w połowy mieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam teraz zrobione, ale przy takim rozwiązaniu w podłogę potrafi iść 70stC a to chyba za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trzy obwody w różnych pomieszczeniach, razem jakieś 120m rury poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.