Skocz do zawartości

Pilus

Rekomendowane odpowiedzi

czy z szamotu wystarczy obudowac tylna scianke naprzeciw palnika i nad palnikiem poziomo przegode?czy cala komore spalania wylozyc szamotem?ale cala komore to chyba nie jest dobry pomysl czy sie myle?

tylna ścianka i nad palnikiem tak aby płomień lizał tylką ścianką a nie rozpraszał sie odrazu w góre ,a serwis bez problemu a nawet jakby co to bez problemu przysyłają elementy do wymiany a i palnik jest super ale jest bardzo wrrzliwy na piazek czy żwir w pielecie trzeba na to zwracać uwagę a ostatnio taka moda panuje żeby zwir płukany sypać w pelet i prasować cena czyni cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 będzie super nawet na ta tylnia to trzeba sie zastanowić bo masz mały wymiennik wiec każdy centymetr jest ważny a te górne to na ogół sie spawa kątownik 30/30 i poprostu kładzie na to szamot wiec jesli chcesz się w to bawic to tak proponuje dwie połki na jednej szamot z przodu tak aby płomień szedł od tyłu a druga wyzej o 10cm i dosunięta do tyłu a płomień wychodzi z przodu i uzyskasz w ten sposób najwiecej z tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest parę palników dobrych - co do ecovarmu to kiedyś wpis robiliśmy i pokazałem deformację palnika i nie uznaną gwarancję.

Na pewno liderami są pellas i skiepko. Co nie oznacza że inne są złe

 

Co do palnika z automatycznym MECHANICZNYM oczyszczaniem to http://www.cichewicz.pl/palnik-na-pellet-do-modernizacji-kotlow-olejowych

lub mercedes :  http://www.cichewicz.pl/palniki-pelltech-na-pellet-100-kw-700-kw  - z Estonii.

 

Mamy też ciekawy nasz MOC http://www.cichewicz.pl/palniki-peletowe-pellets-15-350-kw

 

Żeby nie było posądzeń o kryptoreklamę to linki dalej:

http://www.eco-palnik.pl/

http://www.pellasx.pl/

 

Z naszym palnikiem modernizacja kotła powinna ci kosztować ok 5000 zł - palnik, kosz, podajnik, sterownik i przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc kotłów na pelet jest kotłami na paliwo stałe nie liczne sa jedynie dedykowane jako typowy pelet takze nie masz sie czego obawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego ze sprawnością to nie podskoczy do 90% ale zawsze będzie mniej roboty z czyszczeniem, bo palnik się wygasi, samoczyszczący się wyczyści i rozpali ponownie jeśli będzie zapotrzebowanie na ciepło, z węglem jest inaczej, jak już się pali to musi się spalić/zdymić nie można tego zatrzymać bez popadania w dyskomfort obsługi

 

pozdrawiam RedEd

 

ps ja bym brał tylko samoczyszczący (po obsłudze defro z palnikiem bodajże kostrzewy mam niemiłe wspomnienia) nawet jak bym miał być betatesterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety w tym sezonie grzewczym nie udalo mi sie zamontowac palnika,na moje pytanie

jeden z producentow podal srednie spalanie na sezon w granicach 3,5 do 4 ton razem z ogrzewaniem cieplej wody

biorac pod uwage ze ten kociol grzeje tylko c.o mam nadzieje ze zmieszcze sie w 3 tonach co o tym myslicie jest to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........na moje pytanie

jeden z producentow podal srednie spalanie na sezon w granicach 3,5 do 4 ton razem z ogrzewaniem cieplej wody

biorac pod uwage ze ten kociol grzeje tylko c.o mam nadzieje ze zmieszcze sie w 3 tonach co o tym myslicie jest to realne?

Jaki palnik, jaki budynek? jakie temp w budynku i na zewnątrz? 

Jak widzisz pytań jest dużo i dużo będzie odpowiedzi.

Jak masz zapotrzebowanie budynku na ciepło to możesz w przybliżeniu określić ilość paliwa a tak to rozmowa bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Sambor ja zakladem ten temat i bodajze w drugim wpisie opisany jest wielkosc powierzchni ogrzewanej itd.

po drugie pytalem w ostatnim wpisie o zuzycie w sezonie grzewczym,jesli pytasz o temperature na zewn.jaka bedzie np.22 grudnia to niewiem,moge Ci podpowiedziec ze przewaznie sezon grzewczy trwa od pazdziernika do maja w tym co najmniej 2 miesiace sa z temperatura ponizej -10° a czasami ponizej -15°biorac pod uwage miejsce ogrzewania budynku dolnoslaskie zima jest lzejsza anizeli np w suwalkach to tyle w temacie czy rozmowa ma sens czy tez nie ma sensu,ja piszac na Forum licze na porade a nie opinie czy rozmowa ma sens czy tez nie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Sambor ja zakladem ten temat i bodajze w drugim wpisie opisany jest wielkosc powierzchni ogrzewanej itd.

 

 

Mogłeś przypomnieć to ponownie, tym bardziej że są ciągle inne tematy, ale znalazłem 

na taki domek to powinno ci wyjść ok 4,5 -5 ton na zimę średnią i lepszy pellet .

Wejdź na stronę http://cieplowlasciwie.pl/ wpisz rzetelne dane swojego domu to ci policzy ile jakiego paliwa potrzeba na ogrzanie twojego domu.

Weź pod uwagę że podany wynik dla pelletu jest dla kotła do niego przeznaczonego a ty będziesz miał sprawność dużo niższą - czyli otrzymany wynik śmiało zwiększ o 25%.

 

Rezultat podaj na forum gdyż sam  jestem ciekaw wyniku.

 

PS jestem ciekaw ile danych podawałeś jak pytałeś producenta o ilość spalanego paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ten programik chyba sie zacial,wpisuje grubosc sciany to automatycznie wychodzi info ze tak gruba sciana musi posiadac pustke powietrzna a wiec zaznaczam ze posiada pustke zaznaczam ze budynek ocieplony ale program nie pyta o grubosc izolacji i na koniec podaje wynik jako budynek wysoko energochlonny takze program ten podaje zly wynik,sprobuje pozniej moze sie odblokuje ten programik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na drewnie kiedyś liczyło że ściana nie może być cieńsza niż (chyba 15cm) przecież są nawet domy z 8cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby nie być? U mnie trochę większy metraż, ciut lepiej ocieplony i wyszło to samo, przy czym mojego wyniku jestem niemal pewien... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby tak było naprawdę.

kolego Sambor ty chyba jestes z PiSu oni tez wszedzie wietrza spisek

masz na mysli ze ten program ma uchyb czy moze ja zawyzam wskazniki zeby siebie oszukiwac?

jak byc uwaznie czytal opis budynku i instalacji to bys wyczytal a mianowicie:

temp.na kotle ustawiona na 40° w budynku temp.22°

dodam tylko ze jesli kociol nie jest gaszony i pracuje na dolnym spalaniu a za oknem nie ma ekstremalnych mrozow

to temp. dochodzi do 24°a to juz jest przynajmniej dla mnie dyskomfort cieplny

dodam jeszcze ze na poczatku probowalem ustawic temp.nawet na 37° ale niestety wegiel nie spalal tak jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.