Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Sterownika W Kotle Lazara


darasle

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kupiłeś ST-480 bez pidu?

Niestety nie możesz wykorzystać czujnika zewnętrznego co masz teraz będzie ci pokazywał "pierdoły".Musisz mieć czujnik zewnętrzny Tech. 

Regulator pokojowy powinieneś zakupić też Tech z komunikacją RS nie kombinuj z jakimiś innymi.(Ja mam regulator pokojowy ST-280 ale jest drogi)

Tech oczywiście ma tańsze w ofercie.

Co do gotowych ustawień (nazwę to startowych) nie podam Ci gotowej recepty.Musisz zacząć od lektury instrukcji obsługi i obserwacji co sie dzieje w kotle.

A nie zapytałem zabudowany zawór cztero-drogowy lub trzy drogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z góry dziękuję za zaangażowanie.

 

Dwie rzeczy, które skłoniły mnie do zakupu bez PID'u:

1. Producent, czyli Tech sprzedaje ten ster. producentom kotłów, oczywiście można go kupić przy odrobinie wysiłku ale automatycznie traci się gwaracje po jego montażu.

2. Poczytałem trochę o tym PID'zie i mam swoje przemyślenia - oczywiście możesz zaprzeczyć na bazie swojej empirycznej wiedzy, ale wysnułem taką konkluzję w wielkim skrócie: PID pomaga zaoszczędzić czas "palaczowi" i daje większy komfort w ekspolatacji na początku zanim dojdzie się do tych pożądanych ustawień, ale niekoniecznie ustwienia muszą być zoptymalizowane do oszczędnego spalania...

 

Czujnik zew. był w zestawie to w takim razie wymienię.

Co do regulatora, rozumiem że on pozwoli na większą kontrolę temp. wewnątrz i chyba zakupię ten model co podałeś.

 

Mam zawór 4D z siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.