Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużenie Czujnika Cwu Sterownik Spp


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przedstawić problem producentowi sterownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent dopuszcza długość do 6 metrów to nie dziwne, że nie działa. Dokup moduł internetowy albo zastosuj się do zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też miałem problem z przedłużenie czujnika cwu przy SPP, zwracałem się do producenta to powiedział że u niego działa podobno na 30 m? Niestety u mnie nie chciało, problem jest taki że to jest czujnik cyfrowy a nie typowy rezystancyjny. Na jednym z forów dowiedziałem że taki czujnik idzie przedłużyć jedynie przewodem skrętka UTp  i to dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka UTp nie jest ekranowana a czytałem na innym forum że z ekranem czyli FTp jest lepsza bo mniej przenosi zakłóceń

,mogę kupić UTp Emitera klasa 6E czy będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka UTP 6E to dobra skrętka, ale lepsza byłaby FTP 5E lub inna z ekranem - tu rozchodzi się się o ten ekran a nie o pasmo transmisji. 

Kat 6e ma wyższe pasmo przenoszenia i lepszą separację zakłóceń niż kat 5e.

Do prawidłowej pracy potrzebna jest jedna para z 4 zawartych w kablu, jeżeli robisz kablem ekranowanym to ekran musi być uziemiony,  inaczej będą jeszcze większe zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Bolecki wykazała sie pełnym profesjonalizmem czyli kontakt telefoniczny w godzinach 

wieczornych za co dziękuję oraz rozwiązaniem problemu po odesłaniu sterownika wraz z czujnikiem.

Mimo wszystko jeszcze spróbuję rozwiązać problem z państwa pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bolecki odwodzi mnie od prób rozwiązania problemu ponieważ poniosę dodatkowe koszty z tego  tytułu. 

Rzadko w dzisiejszych czasach o taką postawę za co też dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bolecki odwodzi mnie od prób rozwiązania problemu ponieważ poniosę dodatkowe koszty z tego  tytułu. 

Rzadko w dzisiejszych czasach o taką postawę za co też dziękuję.

 

Ok. Na pewno dużo szybciej i sprawniej zdiagnozuje przyczynę powstawania zakłóceń na linii łączącej sterownik z czujnikiem elektronicznym.

Niektóre czujniki są to po prostu mikroprocesory, które wykonują pomiar temperatury. 

 

ps.

Pospisz, może się zdarzyć, że na warsztacie producenta sterownika, wszystko będzie działało poprawnie.

I nie pomyśl wtenczas, że producent Cię zbywa.

 

W obecnych czasach ilość zakłóceń w liniach energetycznych jest bardzo duża ( harmoniczne ), a o śmietniku promieniowania elektromagnetycznego w przeszczeni będziemy na pewno więcej rozmawiać, jak uporamy się z ochroną powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisz, poddaję się.

 

Zajrzałem do instrukcji sterownika, bo te Twoje zdjęcie nic mi nie mówi.

W instrukcji sterownika na schemacie jest uwidocznione połączenie czujnika CWU dwoma przewodami. Dwoma przewodami nie tylko można zasilać czujkę pomiarową, ale także komunikować się z nią odpowiednim protokółem ( np. 1-Wire).

 

Pisze także w tejże instrukcji, że długość przewodów czujki CWU i podajnika może maksymalnie wynosić 6 metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.