Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ciekawe przemyślenia . Sony możesz rozwinąć swoje myśli ?

Jednym ze sposobów zmniejszenia przepływu wody w kotle jest wyciągnięcie wtyczki od pompy :D

 

A tak na poważnie to właśnie min. od prędkości przepływu cieczy zależy sprawność kotła  więc trzeba się zastanowić czego się chce albowiem producenci wszystkim nie dogodzą .Jeden użytkownik chce kocioł o sprawności kotła kondensacyjnego a inny chce po prostu czysto i bezproblemowo grzać chałupkę.

 

Producentom zależy aby produkować i sprzedawać a tym samym dawać innym pracę i możliwość zarobku. Gdyby robili rzeczy super trwałe to rynek szybko się nasyci  i co dalej?

 

Na nasze dylematy jest lekarstwo a mianowicie praca kotła w układzie z buforem wówczas kocioł ma możliwość pracy na mocy zbliżonej do nominalnej.

Kiedyś miałem w planie zbudować kocioł wbudowany w bufor (dwupłaszczowo) ale jakoś brakuje mi czasu na realizację moich przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tylko poprzez 3d na zasilaniu i pompę za 3d można podłączyć kocioł do podłogówki. Przy odpowiednim ustawieniu i podłoga będzie ciepła i kocioł cały. Według zasady z im większą mocą chcemy palić, tym większe otwarcie. W założeniach oczywiście mamy moc kontrolowalną,  czyli już nie górniak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Koledzy, kilka razy spojrzałem na dane z ciepłomierza.. w zasadzie nie widzę różnicy między wskazaniami z udziałem zaworu termostatycznego dla ochrony powrotu kotła, a instalacją bez takiego zaworu. a ochrona jest zdecydowanie.

Jeśli instalacja  nie ładowała bufora to znaczy że moc kotła była taka,że pobór szedł tylko na c.o., a nie /również na bufor.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Ma takie pytanie

Czy poprawi się sprawość, jeżeli kaloryfer C22 podłączymy po przekątnej tzn.

woda zasilająca (gorąca) wchodzi o góry kaloryfera, a zimna po przekątmej wychodzi z dolu kaloryfera (powrót na rysunku C)?

czy takie podłączenie będzie skuteczniejsze niż powrót po tej samej stronie co zasilanie (na rys. B)?

Czy założenie za kaloryferen na ścianę ekranu dużo pomoże?

post-12699-0-33498800-1422869881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.