Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebny Piec Z Dolnym Spalaniem Do Małego Domu :)


młodypalacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w doborze kotła dolnego spalania dla domu 120m2 , moc potrzebna do ogrzana domu wyszła mi ok 8kW jednak na rynku bardzo ciężko o dobry piec dolnego spalania o tak małej mocy. Śledząc fora i sklepy internetowe jestem skłonny kupić kocioł Dakon dor 12 ( jednak to aż 12kW a mi potrzeba mniej) stąd rodzi się moje pytanie czy ten piec zda egzamin w moim domu? KSGW ZGoda ma kotły o mocy 8kW jednak wyposazenie pieca jest nieco gorsze, dziś trafiłem na piec KBO KSW-S 10kW czy ktoś posiada jakies przydatne informacje na temat tego pieca? na stronie producenta jest ich bardzo mało. Z góry dziękuje za zainteresowanie moim pytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij do mojego tematu - problem podobny, dzięki doświadczonym chłopakom z forum trochę mi się wyjaśniło.

Generalnie ja jestem nastawiony na zakup Dakona, czekam tylko z zakupem jeszcze do grudnia bo mam w planach malowanie domu i remont sypialni i nie wiem czy budżet mi pozwoli.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17722-dobór-kotła-co/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie już patrzyłem na żywca,jednak ma kilka wad głównie ruszt wodny i brak doprowadzenia powietrza wtórnego i teraz pytanie czy gorszy technicznie piec z dobrą mocą czy raczej dobry technicznie piec z za dużą. Nadal bardzo mnie nurtuje ten kocioł KBO ale nikt się na jego temat nie wypowiada niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał dobry technicznie kocioł nawet trochę większej mocy- zawsze moc możesz zmniejszyć (zmniejszasz pow. rusztu i przekrój palnika- nie jest to przesadnie drogie ani skomplikowane) -  poczytaj są tu takie tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz kotła z dolnym spalaniem to firma Metalfach ma w ofercie kociol SDG własnie z dolnym spalaniem.

Co ciekawe-ma on wajche do przelanczania dolnego/gornego spalania.

Mało firm ma takie rozwiązanie w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Firma z moich stron ale przy kociołku się nie postarali... Miałem okazję porządnie się mu przyjrzeć w sklepie i niestety poza wyglądem zewnętrznym to reszta niestety do dużej poprawy. Wspomniana klapa (dolne/górne spalanie) jest tak nieszczelna, że w szpary spokojnie można wsadzić palec... Ruszt wodny, ściany wymiennika pionowego oddalone od siebie o bodajże 8cm, pierwsza przegroda chyba z 25cm nad rusztem, ani grama ceramiki, brak PW itp. Ktoś w firmie coś tam słyszał o dolnym spalaniu ale niewiele z tego zrozumiał. Można większość z tych mankamentów poprawić we własnym zakresie, tylko czy warto jak można kupić już gotowy kocioł bez takich kwiatków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.