Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zmieniać Piec? (Totalny Laik)


jarobtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z dogrzaniem mieszkania. Rok temu przeprowadziłem się na mieszkanie w kamienicy, 49m2 (wysokość w pokoju ok. 3,1m, reszta pomieszczeń obniżona). Z racji że mieszanie nie jest własnościowe nie zdecydowałem się na montaż CO, pozostałem więc z małym piecem kaflowym. Piec wygląda identycznie jak ten na zdjęciu:

 

post-59331-0-44626800-1409588505_thumb.jpg

Wymiary około: wysokość 120cm, głębokość 60cm, szerokość 50cm. Nie mam pojęcia jaką może mieć moc grzewczą, paliłem nim jedną zimę i nie było za wesoło. Po zamknięciu drzwi do przedpokoju, łazienki i kuchni jest w miarę ok (tylko że w kuchni i łazience masakrycznie zimno, tym bardziej że pod nimi jest brama wjazdowa na podwórze). Mam dwa pytania:

1. Czy zmiana pieca kaflowego na jakąś porządną kozę ma sens? czy będę w stanie dogrzać całe mieszkanie? (niema żadnych "zakrętów" w mieszkaniu, przy otwartych drzwiach jest jedna duża powierzchnia).

2. Czy zamontowanie dłuższej rury łączącej piec z kominem poprawi sytuację? ( obecnie jest tylko rura montowana z tyłu pieca i leci bezpośrednio do komina, ma około 30cm).

Znajomy polecał wymianę rury, ale coś wątpię że poprawi to znacząco sytuację. Bardziej skłaniam się do wymiany pieca, ale kompletnie się na tym nieznam. Bardzo proszę o pomoc i jakieś sugestie, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Jak widzisz brak jest chętnych do udzielania rad-wcale się nie dziwię.W tym przypadku podałeś za mało danych na temat Twojego mieszkania.Wiekość tego piecyka w stosunku do ogrzewanej pow. mieszkalnej jest znikoma.Przydałby się poziomy rzut pomieszczeń całego mieszkania (z wrysowanym piecykiem).Łazienka powinna mieć swoje ogrzewanie-albowiem potrzebuje najwyższej temp. (+25*C).pozostałe pomieszczenia 16-20*C.Jeśli uzupełnisz temat to mam nadzieję,że rady się posypią.Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Franek za zainteresowanie ;) Poniżej projekt mieszkania

 

post-59331-0-16929000-1410539888_thumb.png

 

Zdaję sobię sprawe, że taki mały piec jest za słaby na powierzchnię 49m2. Tylko teraz pytanie, czy jakiś inny piec poprawi sytuację :) ? No i co z tą dłuższą rurą, bo teraz jest przyłącze od razu do ściany, jak na projekcie. Proszę o dalsze porady :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piec nie ogrzeje: łazienki i kuchni tylko częściowo sypialnię.Koza nie wiele zmieni jak i wymiana rury.Ogrzewanie które masz to najlepsze z możliwych(promieniowanie IR),ale grzeje tylko tam gdzie żródło ciepła,tak jak promieniowanie słoneczne,nie potrafi zakręcić czy pokonać przeszkody(gruby mur).Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dłuższa rura z pewnością nie zaszkodzi, szkoda że nie znamy temp spalin, podejrzewam że jest wysoka. Jak już dojrzejesz do założenia rury to sprawdź rury do kominków z radiatorami lub innymi wymiennikami, tak aby spaliny wchodzące w komin miały ok 150 -200 st C.

 

Jakiś czas temu miałem taki sam problem w pomieszczeniu o podobnej (chyba trochę większej) powierzchni, wysokość 3m, lecz bez ścian, piec podobny do twojego, opalany drewnem i węglem orzech II, temp która mnie interesowała to ok 18 st C. Podnosiłem okresowo temp  z 5 do 23 st C w 1 godz. 

Konfiguracja następująca: piec, kolano 90 st, rozgałęźnik na 3 rury dł 1 m  z radiatorami, rozgałęźnik z 3 do 1 i kolano z wejściem do komina pod samym sufitem, dodatkowo między piecem a ścianą wentylator, mały ale z wigorem, trochę huczy ale wieje niemiłosiernie. Dodatkowo, ale tak dla zabawy na piecu jest ok 30 cegieł szamotowych.

 

Na koniec, co do wymiany pieca, decyzja trudna i niekoniecznie poprawi Twoją sytuację. Możesz zastosować podobny patent do mojego a do łazienki wstawić grzejnik elektryczny z wentylatorem, komfort duży w krótkim czasie i ekonomicznie nie rozszarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.