Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Agropellet W Palnikach Retortowych - Czy Warto ?


Cichewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

na rynku ostatnio coraz więcej jest pelletu typ agro - czyi ze słomy. Ma on niską cenę ale różną jakość. Generalizując jest w cenie 50% taniej niż trocinowy.

Ma to związek z obniżeniem ceny na zakup tego paliwa przez PECe po zmianie prawa odnośnie współspalania biomasy i węgla .

 

Paliwo tanie, ale ciężkie do płynnego spalania - ma sporo popiołu. Ostatnio sporo mamy pytań w sprawie tego paliwa - z racji tego ,że sporo się buduje budynków dla rolnictwa np szklarnie itp.

 

Czy zna ktoś tanie brykieciarki na takie paliwo, które sprawnie działają ? Klienci przy okazji kotłów pytają się o takie urządzenia. Na allegro jest ich sporo ale żeby coś polecić sami wiecie, trzeba mieć jakieś miarodajne opinie.

 

Będę wdzięczny za informacje. Przy okazji jeśli ktoś ma doświadczenie z tym paliwem to chętnie wymienimy się naszymi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiepsko to spalanie idzie - duży odpad, płomień jak z ogniska biwakowego ;) .

Zobacz na prawdziwe palniki do pelletu - nawet te amatorskie.

jeden masz tu 

 

Ja w swoim palniku - Viking Bio, przy spalaniu pelletu z drewna mam coś takiego - to wynik zgazowania a następnie spalania produktów zgazowania.

 

W innym temacie na forum napisałeś "Firma Cichewicz nigdy nikogo nie kopiowała."   - może jednak warto czasem zrobić coś podobnego niż wywalać otwarte drzwi.

 

Pozdr.

post-18578-0-48955600-1411119466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie to można bez problemu uzyskać w palniku retortowym w którym teoretycznie spalisz każde drobne paliwo , podobnie jak w tłoku

- wiesz o tym doskonale, gdyż sam próbowałeś spalać pellet w tłoku.

Jedynym plusem to mozliwość spalania tanich wersji pseudo pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czyści się się palnik Eurofire , ale to co piszesz o zlepianiu się popiołu - nie koniecznie z powodu szlaki nie powinno być powodem do wypuszczenia na rynek palnika który spala słabe  lub wręcz złe paliwo. 

Tu raczej trzeba unikać takiego paliwa, niż specjalnie dla niego produkować specjalny palnik, gdyż taka droga prowadzi na manowce.

Takie paliwo to raczej dla elektrociepłowni.

 

Gdzieś w necie spotkałem się z palnikiem na pociętą słomę - sieczkę- działającym na zasadzie pistoletu do malowania - z zasobnika z sieczką strumień powietrza zasysał rozdrobnioną słomę i mieszanka była spalana  - całkiem fajnie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Miło nam poinformować, że nasz palnik nowej generacji z technologią rusztu schodkowego ruchomego -otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Greenevo. Znajduje on zastosowanie w kotle Biowarmer - nowej generacji 

 

Przykładowe wyniki emisji na zrębce drzewnej ( jedno z mniej stabilnych jakościowo paliw) z notyfikowanego labolatorium:

 

Sprawność cieplna 89,7 %

Emisja CO 336 mg/m3

Emisja pyłu 21 mg/m3

 

Kocioł oczywiście spełnia wymogi V klasy emisji  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.