Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Poprawić Ten Układ C.o.


rafal83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie mam prośbę, aby ktoś podpowiedział co mam przerobić w tym układzie.

 

Problem leży w tym, że gdy palę w zimie w piecu, to sterownik ustawiam aby pompy działały do momentu ostygnięcia wody do 35 stopni.

To powoduje, że woda użytkowa również spada do tych 35 stopni i rano nie mam już ciepłej wodu w kranach :(

 

Układ wygląda tak:

 

kotlowniafo.jpg

 

Co można zrobić, aby temperatura wody użytkowej nie spadała poniżej np;60 stopni ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować pompę obiegu cwu z zaworem zwrotnym i po problemie. Oddzielny problem to sterowanie jak sterownik kotłowy nie ma funkcji obsługi pompy cwu to trzeba poszukać jakiegoś prostego sterownika. Podłogówka to też jakaś "chałtura".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Mak.

 

No z tą pompą to wiem że tak się da zrobić, ale może by się dało w jakiś inny sposób aby nie dokładać kolejnej pompy, jakiś zawór termostatyczny albo coś ??.

 

 

 

Schemat po wymienniku jest tak na bardzo szybko, poglądowo, bez rozdzielaczy grupy bezpieczeństwa etc, i raczej jest dobrze wykonany. Nie rysowałem co zawiera bo akurat to co po wymienniku chodzi bez żadnych problemów jak na razie.

 

A i widzę że napisałem zbiornik przelewowy na schemacie, a to chyba nie to samo co naczynie wzbiorcze otwarte które jest założone, także wydaje mi się że instalacja wykonana jest poprawnie.

Tylko z tą wodą jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz, zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze a takie dał mak pominę poprawność podłączenia CWU

Nie widzę prostszego rozwiązania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz, zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze a takie dał mak pominę poprawność podłączenia CWU

Nie widzę prostszego rozwiązania :D

 

Również uważam, że najprostrze rozwiązanie jest najlepsze ale skoro autor tematu boi się dodatkowej pompy ładującej zasobnik zaproponowałem mu kompromisowe rozwiązanie

 

 

 pominę poprawność podłączenia CWU

 

 

Jak ma ciepły powrót kotła to zasobnik też się nagrzeje przy takim uniejscowieniu pompy

 

Oczywiście uznałem to za błąd w schemacie a nie w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przemyślałem sprawę i jako że mam sterownik z możliwością podpięcia c.w.u, to jednak zastosuje się do waszych propozycji i dokupię jakąś tanią pompę i wepnę ją w układ (ona ma być bezpośrednio na rurze zasilającej od zbiornika c.w.u ??)

 

 

Amber a co jest nie tak w podłączeniu c.w.u ?? będzie się poprawiać jeśli trzeba.

 

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przemyślałem sprawę i jako że mam sterownik z możliwością podpięcia c.w.u, to jednak zastosuje się do waszych propozycji i dokupię jakąś tanią pompę i wepnę ją w układ (ona ma być bezpośrednio na rurze zasilającej od zbiornika c.w.u ??)

 

pompa CWU powinna się znajdować pomiędzy rurą wznośną do naczynia wzbiorczego a bojlerem., za pompą obowiązkowo zawór zwrotny sprężynkowy

 

 

Amber a co jest nie tak w podłączeniu c.w.u ?? będzie się poprawiać jeśli trzeba.

 

 

Obecnie bojler masz wpięty przed pompą obiegu kotłowego. Czyli grzejesz bijler chłodniejszą wodą z powrotu instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber schemat jest źle narysowany

 

Ale według twoich sugestii nie jest dobrze zrobione ponieważ mam na zasilaniu pierwsze naczynie wzbiorcze, później bojler i następnie pompę a zawór zwrotny dopiero za wymiennikiem.

Czyli należałoby poprawić, tylko że może być trudno teraz ;( no nic na ten sezon pompa do c.w.u. a resztę się pomyśli w następne wakacje.

 

 

Dziękuję panowie za dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest źle narysowane ale rura do naczynia wyrównaczego powinna iść od kotła do naczynia , u Ciebie po drodze ma zasobnik CWU , a resztę wyjaśnił kolega majschi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.