Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Sas Eco Jedna Połowa Paleniska Wygasa


kamil89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po problemach z ustawieniami kotła SAS ECO pojawił się inny problem, mianowicie prawa strona pali się dobrze a lewa przygasa, jest to dość dziwne gdyż wcześniej miał palił się na całym palenisku równomiernie a od jakiegoś czasu lewa strona gaśnie. Myślałem że to kwestia wyczyszczenia więc gruntownie "posprzątałem" kocioł, wyciągnąłem płytkę na której są otwory przez które dostaje się powietrze jednakże nic to nie dało. Po rozpaleniu kiedy żar jest na całej płytce mija parę godzin po których prawa strona pali się bez zarzutu natomiast na lewej ze względu na wygaśnięcie żaru zbiera się świeży opał i tym sposobem cały popielnik mam zawalony niespalonym opałem. zaznaczam że po prawej stronie jest wszystko ok bo żar jest i nawet daje rade ogrzać wodę, Macie jakiś pomysł co mam zrobić żeby żar był na całej płytce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zadzwoń do Buska - na pewno doradzą i podpowiedzą jak to rozwiązać.  A wg mnie jesli to co pisze kamil89 i buski faktycznie ma miejsce a nie jest zwykłym złośliwym biciem piany to powodów może być kilka :

1. najważniejsze to zatkane kanały nawiewowe np. na palenisku - u mnie także to się zdarzało, 

2. sprawdz wentylator czy nie jest zanieczyszczony lub zatkany z jednej strony pyłem (wyczyścić/przedmuchać wentylator)

3.  czy tłoczysko równomiernie podaje opał. (najlepiej sprawdzić wizualnie na wygaszonym i przeczyszczonym kotle przez otwarte drzwiczki) Myślę że ten przypadek u kamila nie występuje bo opał niespalony zasypuje popielnik. 

 RADA:   Sprawdźcie te kanaliki przez które dostaje się powietrze do spalania (jeszcze raz sprawdzcie) muszą być dokładnie i dobrze wyczyszczone. Może są zapieczone lub zalane szlaką ?   Jeśli kanały są czyste i drożne po obu stronach a wentylator (czysty) podaje powietrze to powinno wszystko działać no chyba że jeszcze to nierównomierne podawanie (lub np. bardzo mokry opał)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej plytce sa otwory(znajomy w swoim ECO ma np. podluzne otwory "fasolki"), dziwne ze tylko z prawej strony nie spala sie i problem wraca po przeczyszczeniu na tą samą stronę. Zadzwonie dzis na serwis do Buska. Zobaczymy co powiedzą.Opał mam b.suchy, miał dość długo leży w piwnicy i przed paleniem dobrze wysycha.

 

krystian899 w tym piecu nie ma retorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak tam u Was teraz z paleniem w SAS EKO?  Czy w styczniu po przeczyszczeniu było już poprawnie?  W moim jest trochę problemu ale to z powody przestarzałej konstrukcji którą później ulepszono i zastosowano nowe sterowniki - myślę że lepsze.  Zobaczymy tej zimy ale obecnie woda spuszczona i instalacja w remoncie (malowanie ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.