Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Ekogroszku


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zrobiłem test 3 rodzaji ekogroszku

-Eko Czeski 22KJ

-Eko 27KJ

-Eko 29-30KJ

 

Do testu przyjąłem 11kg każdego groszku potem zważylem popiół

Eko Czeski 22KJ waga popiołu 550gram 5%

Eko 27KJ 300gram 3%

Eko 29-30KJ 750gram 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Samo porównanie popiołu to za mało. Próbowałeś zrobić jakieś zestawienie spalania

w kg/dobę x cena. Ostatnio słyszałem, że na takie pogody palenie Czeskim wychodzi bardzo ekonomicznie. Oczywiście zużywa się go sporo więcej, ale mnożąc tą ilość przez cenę wychodzi ponoć taniej.

Ja jeszcze nie miałem okazji palić czeskim, a chętnie bym się dowiedział.

mam możliwość kupienia po 600zł/workowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuje że nie kupiłem czeskiego bo ten co mam teraz robi mi się na palniku zgorzel który nie chce spadać z palnika i włącza się alarm przegrzewania podajnika i za żadne skarby nie mogę pojąć mojego sterownika wydłużałem podawanie 100% i nadal żar jak był jest, a nie chce bardziej wydłużać bo nie potrzebna mi taka moc na ogrzanie domu bo teraz mam w pokojach 21-22 w łazience 23-24st ale na wiosnę zakupię czeski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę to czeski na pewno da radę. Pytanie mnie nachodzi – czy czeski groch ogarnie sezon zimowy i jak to będzie finansowo wyglądało. Mi to nie przeszkadza, że ilościowo on więcej zje niż np. RETOPAL. Jeśli koszt spalania dobowego lub miesięcznego wyjdzie taniej na czeskim, to uważam, że gra warta świeczki. Wiem, że ponoć czeski brudzi kocioł, ale powiem szczerze, że Retopal też syfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ten nasz Retopal też żadne cudo. Cena na pewno nie jest adekwatna do jego jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 600zł to sobie daruj nie będzie to opłacalne :) a roboty z czyszczeniem kotła i wywożeniem popiołu że hoho

 

 

Wszystko zależy co kupisz. Można kupić czecha, który ma 5% popiołu.

Ale 600 za niego to o 1/3 za dużo.

Sadzę też można opanować, jak się dobrze kocioł ustawi.

Ja tam źle tego opału nie wspominam. Szczególnie jak płaciłem po 360 zeta.

A tak na marginesie to najlepszy czeski groszek ma 19MJ. Nic mocniejszego u naszych południowych sąsiadów się nie wydobywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.