Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Dofinanowaniem


robertnet

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto zainteresować się zakupem kotła z programu:

"Modernizacja indywidualnych kotłowni przez osoby fizyczne”

ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2014 roku"

https://www.wfosigw.pl/strefa-beneficjenta/programy-2014-osoby-fizyczne - regulamin

 pkt 7.2 mówi, o Kryterium zastosowanej technologii:

"3) wymiana pieca gazowego, olejowego lub opalanego biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła ( z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko – groszek) – 3 pkt. "

 

mam stary piec bez żadnych sterowników, nadmuchów i przymierzam się do wymiany na taki z podajnikiem.

Co prawda jest tu mowa o kotłach na biomasę (z wyłaczenim na ekogroszek) ale sa przecież kotły na biomasę i ekogroszek więc myślę, że kwalifikowałyby się do tego.

Co myślicie o tym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie co podałeś, od razu wstrzymano nabór.

Co do dotacji to generalnie obejmują one wymianę kotłów c.o na takie co mają emisję klasy 5 - czyli wg nowej normy najwyższą.

 

Niestety faktycznie uruchomionych programów jak na lekarstwo. Obecnie są w Krakowie i Radomiu, które WYKLUCZAJĄ kotły na paliwo stałe zupełnie. Co jest naszym zdaniem pogwałceniem prawa i obecnie nasza firma dochodzi się z Urzędem Miasta oraz Sejmikem o nowelizacji uchwały.  Na chwile obecną te uchwały  całkowicie eliminują kotły c.o z rynku na korzyść ciepła sieciowego czy kotłów gazowych.

 

Mam nadzieję, że uda się nam wygrać bo kolejne miasta z tego co wiemy chcą wprowadzać programy ale kopiowane na Krakowie i Radomiu.

Oddzielnym tematem są PONE - czyli dotacje ale na kotły c.o retortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.