Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie O Natynkowy Zestaw Przyłączeniowy


akm97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Właśnie zawieram umowę o wykonanie instalacji CO. Układ ma być oparty o kocioł Vaillant ecotec 146 i zasobnik Galmet Vulcan 100 lub Reflex Cosmo ETS 120. Do zestawienia instalator dołączył "zestaw podłączeniowy do kotła natynkowy ". Znalazłem w ofercie Vaillanta taki zestaw o nr 0020140544, jednak z opisu wynika, że jest przeznaczony do zasobników VIH R 120 i 150. Czy więc można go wykorzystać do podłączenia innych kotłów, a jeśli nie to jak podłączyć np. Galmeta? Pytam, bo zestaw ten kosztuje niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta chociaż Ci się nie spodoba, i brzmi  tak: Do kotła Vailllant najlepszy jest podgrzewacz cwu firmy Vailllant. Nie wiem kto Ci doradzał ten dziwny zestaw i czym się kierował ale to nie jest dobry pomysł chociaż znajdą się tacy którzy będą twierdzić że jest inaczej.Podgrzewacze Galmeta nadają się idealnie do kotłów na paliwo stałe, do wiszących kotłów gazowych juz nie specjalnie. Kupując zestaw od jednego producenta masz pewność że wszystko bedzie działać poprawnie, co przy kombinowanych zestawach nie jest takie pewne. Jak chcesz odpowiedzi na swoje pytanie  to do obcego podgrzewacza zestaw przyłaczeniowy i tak się nie nada czyli nie ma potrzeby jego kupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma zbiornik 120 l przy 5-osbowej rodzinie u mówi, że jest OK. Dlatego wydaje mi się, że  dla naszej 3-osobowej rodziny będzie za duży. Dlatego szukam mniejszego, a Vaillant takiego nie ma (nie licząc warstwowych w kosmicznej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów ( a tak naprawdę 15 bo VH 120 ma pojemność 115 l) naprawdę nie robi różnicy. U innych producentów można znaleźć podgrzewacze od 80 l. Mozna też dla małej rodziny i jednej łazience kupić kocioł dwufunkcyjny przepływowy ale warunek to niezbyt rozległa instalacja cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.