Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Myślicie Na Temat Kotłów "malina"


Michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Chce w tym roku wymienić piec na ekogroszek. I zastanawiam się nad kotłami firmy Malina. 

Mają konkurencyjną ofertę cenowo, i chyba dobre parametry. Może ma ktoś piece tej firmy. Co o niej możecie powiedzieć.

Firma mieści się w Żerkowie nie daleko Pyzder, wielkopolska. Wystawiają swoje piece też na allegro. 

 

Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dokladnie pokazane i opisane, dlaczego nie ruszt wodny http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. To od początku. 

Ogólnie potrzebuję kocioł na ok 200m2, do ogrzania dobrze ocieplona piętrówka. Grzejniki faviery. 
Na stronie cieplowlasciwe.pl wyliczyłem iż mam do ogrzania 154m2 i potrzebuję kocioł w granicy 11-15 KW. 
A instalator który był u mnie powiedział że na mój domek potrzebny jest kocioł 25 KW, czyli o 10 większy. i tu jest problem, teraz nie wiem jaki wybrać kociołek. 

Chce kupić piec na ekogroszek z podajnikiem, są z ślimakami stalowymi, żeliwnymi nie wiem które trwalsze. 
Ewentualnie myślę też nad zwykłym piecem uniwersalnym na wszystko z dmuchawą i komputerem, w takim piecu palił bym głównie taki zwykłym groszkiem/orzechem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie myślę też nad zwykłym piecem uniwersalnym na wszystko z dmuchawą i komputerem, w takim piecu palił bym głównie taki zwykłym groszkiem/orzechem. 

Jak zwykły - zasypowy kocioł na węgiel to odpuść sobie wentylator - miarkownik dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michuu

Ty sobie wstaw kocioł 12KW a instalator niech sobie wstawi do swojej chałupy 25KW albo jeszcze większy- niech on ma zapasy. Tobie ich nie potrzeba.

jeśli to ma być węgiel to odpuściłbym sobie zasypowca. dużo zachodu i dbania o prawidłowe spalanie, inaczej puszczasz kasę w komin. 

przy ekogrochu masz mniej pracy, raz rozpalasz i zostaje okresowe czyszczenie, załadunek opału i wybranie popiołu. o sprawności wyższej nie wspomnę. z paliwami coraz gorzej więc szukaj kotła z palnikiem wielopaliwowym a nie zwykłą fajką, taki lepiej sobie poradzi z gorszej jakości opałem. do tego dobry sterownik który obsłuży Twoją instalację i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. 
W takim razie chyba kupię ten kocioł ale 19KW http://allegro.pl/kociol-kotly-co-piec-piece-z-podajnikiem-19kw-i4506578479.html
gratis dostaje drugi ślimak, na zmianę który się przyda. Dzwoniłem do nich i mówią że wszystkie kotły są testowane pod ciśnieniem w laboratorium. 

 

Ale jeszcze się zastanawiam nad innymi firmami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze powinienes zaczac od tego http://cieplowlasciwie.pl/ i sprawdzic jakiej mocy kotla potrzebujesz, a dopiero pozniej szukac konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzwoniłem do nich i mówią że wszystkie kotły są testowane pod ciśnieniem w laboratorium. 

 

 

 

Większej bzdury dawno nie słyszałem.

 

Pod ciśnieniem to można sobie auto "karcherem" umyć.....

 

Próba ciśnieniowa powinna być tzw dobrą praktyką każdego zakładu produkcyjnego i nie ma to z laboratorium nic wspólnego, to test szczelności kotła, czyli poprawność jego pospawania. Wykonuje się go z ciśnieniem odpowiednio wyższym, niż ma on w rzeczywistości pracować na instalacji domowej...

 

W laboratorium natomiast to się bada takie błachostki jak emisje, sprawność, spalanie na deklarowanej mocy itp.  :)

 

Szukaj zatem coś ok.12ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cieplowlasciwe.pl wyliczyłem iż mam do ogrzania 154m2 i potrzebuję kocioł w granicy 11-15 KW. 

To po kiego grzyba napinasz się na 19kW? .

Aby w sezonie męczyć forum postami o smole i dużym spalaniu!

Jedno jest pewne - jak taki tani i dają dodatki za kilkaset zł to na pewno nie jest to średnia półka tylko ciut niżej.

Próba ciśnieniowa jest ich obowiązkiem aby sprawdzić czy nie cieknie i czy się kocioł nie rozleci podczas napełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu ograniczeń finansowych, zrezygnuję chyba z kotła na ekogroszek, i kupię jakiś wszystko palny, z dmuchawą i komputerem, w którym będę palił sam groszek. do tego zamontuje zawór mieszający. Teraz tylko muszę zastanowić się nad wyborem kotła mocy. 
Tak jak pisałem wcześniej, jest to ok 160m2 + 100l bojler, grzejniki faviery, instalacja starego typu. dom dobrze ocieplony, zimą w ubiegłym roku temp maksymalna 50C. 
Na stronie cieplowlasciwe.pl wyliczyłem iż mam do ogrzania 154m2 i potrzebuję kocioł w granicy 11-15 KW. 

Ale przedstawiciele, mówią że na 160m2 powinienem mieć minimum 18 -19 kw a nawet 25 kw. że lepiej mieć większy kocioł z większym zasypem itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedstawiciele, mówią że na 160m2 powinienem mieć minimum 18 -19 kw a nawet 25 kw. że lepiej mieć większy kocioł z większym zasypem itp. 

 

To pewnie przedstawiciele wesołego diabła - jak ich posłuchasz to w późniejszym czasie będą się mocno śmiać w twojej decyzji

przeczytaj jeszcze raz post #14 i myśl a nie bezmyślnie słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Ewentualnie myślę też nad zwykłym piecem uniwersalnym na wszystko z dmuchawą i komputerem, w takim piecu palił bym głównie taki zwykłym groszkiem/orzechem.

 

z powodu ograniczeń finansowych, zrezygnuję chyba z kotła na ekogroszek, i kupię jakiś wszystko palny, z dmuchawą i komputerem, w którym będę palił sam groszek. do tego zamontuje zawór mieszający.  ,,,,

Michuu przepraszam, że cytuje Twoje słowa.

 

Mam wrażenie, że te słowa napisane przez kolegę Michuu nie są jego własnymi słowami, lecz słowami zapisanymi ( głęboko wyrytymi ) w jego wyobraźni przez współczesny marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przeczytaj 3x post #7 i pomyśl że masz za dużo kasy aby kupić w miarę dobry kocioł .

Po co ci te komputery - bajery, dmuchawy i na dodatek kocioł uniwersalny.

 

Nie wiem czy coś na forum przeczytałeś - ale pamiętaj kocioł do wszystkiego to kocioł do niczego .

 

Dmuchawa tylko do miału, a kocioł do miału to kocioł do miału a nie do innych paliw na dłuższą metę.

 

Dmuchawa i "komputer" nie są wyznacznikami nowoczesności i jakości kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wskazówki. 

I sorry za moją pisownie, ale chcę dobrze i wszystko opisać o co mi chodzi. 

Podsumowując będę szukał piec na wszystko, groszek między 12 a 15 KW. 
I do tego od razu zamontuję ten zawór. 

PS. Gdy np. kupię za mały kocioł niż powinien być to będę miał problem z dogrzaniem ?? czy po prostu będę musiał nastawić większą temp. 

 

sorry, jestem nowy w tych tematach, piecach itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAcznij od tego, co ma być głównym paliwem.

 

Jak drewno - albo gazujący drewno z buforem, albo solidny dolniak dobierany w/g mocy znamionowej (12-15)

 

Jak węgiel, ale od min Gk.I po orzechy, to dobry dolniak albo sprawdzony górniak, który można deczko usprawnić, aby go odpalac od góry. Tutaj daj sobie luz z dmuchawą, brać albo zwykły miarkownik, albo elektroniczny miarkownik unister, albo zestaw SPR-11 z el.miarkownikiem MCI płynnie sterowanym w miejsce dmuchawy.... i dobór w/g mocy znamionowej (12-15)

 

Jak paliwa drobne, czyli od mułów/flotów przez właściwy miał po max. Gk.I (0-31,mm), to konstrukcja zwana potocznie miałową czy całodobową z tzw zasypem cyklicznym i tutaj sterownik PID (jak to określasz komputerek) z dobraną dmuchawą i dobór w/g średniej ekspl. (16-20znamionowej to ok. 11-14śr.ekspl w takiej konstrukcji kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie miałem nie chce się bawić. Teraz obecnie zrezygnowałem z miału na rzecz groszku zwykłego.
Drewna nie mam, czasami sporadycznie kilka kawałków, więc będę palił tylko węglem i właśnie zwykłym groszkiem. 
 

Nadmienię jeszcze że po wyliczeniu współczynnik przenikania ciepła przez ściany u mnie to 0.2983 W/m2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Powiedz ile chcesz kasy wydać na piec. Jeśli zdecydujesz się na zwykły piec zasypowy to lepiej wziąść więcej kw gdyż będziesz miał większą komorę spalania wtedy proponuje palić grubym węglem załadujesz cały piec i cały dzień masz spokoj. Jak chcesz piec ma ekogroszek to tak jak koledzy mówią 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam piec viadrus u22 a rodzice w tym roku kupili kocioł od maliny. Osobiście nie zamienił bym mojego na maline. Wiadomo wszystko zależy od kasy ale warto dołożyć i kupić coś sprawdzonego. Kierował bym się głównie tym co ludzie tutaj doradzą. Nie mówię że viadrus jest mega ale jak kupowałem piec to nie skorzystałem z porady tutaj. Teraz bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.