Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Kocioł, Jaki, Na Co Wybrać. Co Polecacie ? + Problem Z Instalacja


Michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! 

 

Zastanawiam się w tym roku nad wymianą pieca na nowy. Teraz mam piec miałowy w którym od 3 lat palę zamiast miałem to zwykłym groszkiem. Piec w listopadzie będzie miał 8 lat. Poprzepalały mi się drzwiczki od wyczystki, oraz czopuch. Jest dość mocno zasmolony. Ogólnie do ogrzania mam ok 200 m2. Dobrze ocieplonej piętrówki. Średnia temperatura zimą na piecu to ok 45- 50c. Na rozpalanie większa temperatura. ogólnie jest bardzo gorąco przy 50C. Teraz latem mam na 55C temp na piecu ale ciepło przepuszcza na grzejniki, Nie mam zrobionego powrotu. 

Zastanawiam się nad zakupem pieca:
-wszystko palnego z dmuchawą i komputerem, 
-na eko groszek z podajnikiem, 

do tych kotłów przy wymianie będę chciał założyć też zawór 3 czy 4 drożny żebym miał na piecu np. 50 - 55 C a mógł zmniejszyć temp na grzejnikach. Z tego co czytałem to to jest najlepsze rozwiązanie, żeby nie tworzyła się smoła w piecu i kominie. 

Które piece są trwalsze ? i wytwarzają mniej smoły? Co ogólnie możecie mi doradzić, jaki piec warto teraz kupić.

Z góry dziękuje Wszystkim za odp i pomoc. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przy temperaturze 50-55 C też będziesz miał sadzę na przewałach kotła, dopiero przy temp powyżej 60 C będzie czysto, ja utrzymuję temp. 68 C na kotle woda na grzejniki jest mieszana w zaworze 4D i ustalana z krzywej pogodówki (np. mając 68 C na kotle to przy -10 na zewnątrz domu woda na grzejniki ma temp. 37 C) przede wszystkim wysoki parametr na kotle + odpowiednia temp. powrotu + 4D odpowiedni sterownik z PID i będziesz miał czysty kocioł i nie spalisz więcej paliwa niż przy temp 50 C przy której kocioł wygląda jak baniak ze smołą ;)

 

tak wygląda w środku mój kociołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij od tego http://cieplowlasciwie.pl/ i policz jakiej dokladnie mocy kociol potrzebujesz, potem sie zastanawiaj czy wybrac kociol zasypowy czy z podajnikiem. Do tego poczytaj sobie tutaj  http://czysteogrzewanie.pl/ i dojdziesz do wniosku ze kociol zasypowy z dmuchawa i sterownikiem jest beeee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwoytek    - bardzo fajny filmik, i super kocioł. 

@makog - Przeliczyłem moc kotła na tej stronie. Wyszło mi że potrzebuję kocioł 11-15 KW przy 154 m2. Tyle wyliczył mi komputer. Nie wiem czy taki piec nie będzie za mały, również ogrzewam wodę. 

A co jest bardziej efektywne pod względem ekonomicznym jak i żywotnością pieca mieć piec akurat, za mały czy za duży ???

Z instalatorami którymi rozmawiałem mówią o piecu na Ekogroszek tak 25 KW. czyli o 10 KW więcej niż co wyliczył system. 
Grzejniki mam starego typu faviery.
Może przy mniejszym kotle, ta większa temperatura dała by mniejszą temperaturę na grzejniki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.