Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz 3D Z Siłownikiem


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

To normalna funkcja - każdy sterownik ją ma - jak temp zadana na CO ( ustawiona przez serwis/ użytkownika)  zostanie przekroczona to pompa jest wyłączana

i nie ma odbioru ciepła jak nie ma odbioru ciepła to wyłącza się kocioł /  przechodzi w stan spoczynku.

 

Przy regulacji temp na CO lub podłogówkę  przez zawór 3-D  po przekroczeniu tej temp zostaje zamykany zawór 3-D aby nie przegrzać podłogi 

Ty masz podłogę na zaw RTL to cię ta funkcja nie obchodzi.

 

Odpowiedź była już w poście #4 a ty dalej temat drążysz, jak chcesz to załóż ten zawór i zakończ tą dyskusję - bo ona na manowce prowadzi.

Taką dyskusję trzeba było prowadzić przed wykonaniem instalacji a nie teraz do wykonanej instalacji chcesz dopasować to co masz.

Zawór 3-D na półkę lub na aukcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz regulator kotła, który będzie z nim współpracował to jest ok, w innym przypadku szkoda kasy.

Podawałem ci link do Alle... i tam są termostaty pokojowe , one są mniej więcej podobnej jakości ( praktycznie wszystkie są skośnookie ;) )

Ważne aby była regulacja tygodniowa i funkcja obniżenia temp - takie funkcje mają praktycznie wszystkie elektroniczne, nawet te za 100 zł.

 

Regulator pokojowy i termostat pokojowy w potocznym słowa znaczeniu to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałeś w linku to dobry termostat, ale są też tańsze.

Natomiast jak chcesz mieć inf o temp wody lub regulację jej temp z pokoju to musisz mieć inny zestaw  sterownika na kotle i panela pokojowego , ale tu już inna półka cenowa

W sterowniku który masz na kotle ustawiasz temp CWU na kotle i na kotle ustawiasz też temp wody na CO.

Termostat pokojowy pilnuje tyko temperatury w pokojach i wył pompę jak zostanie przekroczona zadana temperatura.

 

Tu nic innego nie wymyślisz.

 

Jak koniecznie chcesz  zmieniać wszystkie elementy sterowania to polecam ci TECHA panel pokojowy ST 296 lub ST-298 z komunikacją RS oraz  odpowiedni sterownik do twojego kotła kotła też z komunikacją RS - dokładny typ ustal przez infolinię TECH-a , oni dobiorą ci wszystkie elementy systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze RS wymaga ułożenia kabla logicznego pomiędzy sterownikiem kotła i panelem pokojowym i zarobieniem końcówek ( wtyczek) na skrętce.

Bezprzewodowe w większości  to ok 200zł lub wyżej.

Ale na serwisie widzę że są od 160zł, może warto spróbować jak się nie chce ścian kuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie bez przewodowego, tak mnie nakręciło że chyba sterownik wymienię na ecomax800 i kupie termostat pokojowy ecoster 200

 

Już się dowiedziałem nie ma zapalarki w ecomax800 wieć nie zrezygnuje z tego sterownika

Szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci terownik który masz na kotle a termostat pokojowy będzie dodatkowo osobno sterował pompą CO.

Pompą CWU steruje ster na kotle i co tu szukać.

Zamiast teraz inwestować w pierduły trzeba było kupić porządny kocioł i wykonać lepszą instalację.

Jak masz kasę to zrób lepsze ocieplenie budynku - tu oszczędzisz na paliwie a na gadżetach raczej nie!

 

PS

Jak jednak będziesz wymieniał sterownik na kotle to upewnij się czy nowy model będzie obsługiwał obecne peryferia na kotle - dmuchawę i podajnik , nie mówiąc już o zapalarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co kocioł jest jakiś zły ? instalacje robił mi szwagier i co przyprowadziłem kogoś to powiedział że to najprostsza instalacja i nic tu nie trzeba przerabiać i tak każdy, więc zostawiłem

a wszytko wyszło dopiero po uporządkowaniu rok czasu i bym chętnie zmienił, ale w domu nie jestem sam i tu mam przechlapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zawsze może być lepszy ;)

Ale jak ,masz to co masz to nie kręć się w kółko jak pies za własnym ogonem tylko idź w inną stronę np grubsza lub lepsza izolacja domu.

 

Instalacja jest OK - prosta i bezproblemowa ale ty sam szukasz jak by ją popaprać - zaw 3-D, sterowniki, mieszacze, regulacja CWU z pokoju - po co ci to?

Kup tylko termostat pokojowy , bezprzewodowy do sterowania  pompą CO i to wszystko co powinieneś zrobić w tej instalacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metal fach mi wyliczył za inny sterownik 1000zl netto i do tego brak zapalarki więc wolę zostać przy tym i kupie sobie techa http://allegro.pl/sterownik-termostat-pokojowy-tech-st-290-v2-bezprz-i4427064485.html na temat tego można zakończyć rozmowę

 

PS dzięki za wyrozumiałość i zainteresowanie się tematem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek130 zamiast wydawać pieniądze na gadżety, kup sobie na znanym serwisie aukcyjnym pirometr. Teraz można je nabyć w cenach 40 - 50 zł.

Będziesz miał z tego więcej pożytku a przy okazji zapewne zrozumiesz, jak to sterowanie regulacją temperatury w budynku o bardzo dużej masie działa.

 

To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek - z tego co wiem praktycznie nie ma na rynku zdalnej regulacji zaworami RTL, ale możesz popróbować  ;)

 

Poszukaj moich wpisów , bodaj ze stycznia tego roku - czy opłaca się obniżanie okresowe temp budynku, tam powałem dane z których wynika że nie opłaca się .

 

Obniżanie temp opłaca się dla bud szkieletowych lub innych o konstrukcji lekkiej które mają stosunkowo małą masę, podobnie jest z grzaniem wody - jak masz duży zasobnik - ponad 200l to nie opłaca się dzielić włosa na czworo i dokładnie co do godziny ustawiać temp zadaną wody.

 

Ciekawe że jestem aż tak niewiarygodny  <_<

Gdyż o rezygnacji z dupereli ( gadżetów) to już pisałem w poście #4 a dopiero chcesz posłuchać Andrzeja. ;)

 

PS

Na tą zapalarkę to bym tak nie liczył- to nie jest lek na mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.