Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz 3D Z Siłownikiem


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz jaśniej bo nie kumam ?

Chodzi mi o ustawianie temp na ogrzanie domu, czy warto inwestować kasę w siłownik by ustawić kotłem temp.

Czy ręcznie nie będzie tak dokładne, czy dokładniejsze ustawienia coś nam zaoszczędzą na paliwie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz grzejniki to zastosuj termostaty na grzejnikach + dodatkowo wyłączanie pompy CO termostatem pokojowym.

Zawór 3-D na grzejniki ma sens jak są przewymiarowane lub jak jest stara instalacja z żeliwnymi grzejnikami, do takiej regulacji przydatny jest sterownik z regulacją pogodową.

Ja dużych  oszczędności nie widzę, wyłączanie pompy lepiej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wyłączając pompę CO przez termostat pokojowy wyłączasz całe grzanie domu.

Podłogówka ma dużo większą bezwładność cieplną to stygnie powoli a termostat steruje praktycznie tylko  grzejnikami.

Taki termostat powinien być umieszczony w pom z odkręconym na max grzejnikiem , w miejscu nie nasłonecznionym.

Co do wyboru to są od 20 -300zł szukaj np tu http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-o-0805&order=p&string=termostat+pokojowy

Lepiej kupić taki który ma możliwość nastaw tygodniowych z dod obniżeniem dziennym temperatury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - powinien przestać ją produkować - na tym polega oszczędność na paliwie.

Jak masz kocioł gazowy lub na pellet z zapalarką to kocioł się wyłącza, jak masz kocioł z podajnikiem na eko to kocioł przechodzi w stan podtrzymania, jak jest kocioł z miarkownikiem to miarkownik ogranicza palenie - jak nie masz regulacji temperatury kotła to gotujesz kocioł i nie ma oszczędności i nie warto się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo pompy nie musi załączyć , jakie jest orientacyjnie czas w którym pompa nie działa Bo jak uważnie czytałeś mój kocioł ma zapalarkę do eko groszku i się zastanawiam czy warto w takiej sytułacji brać, bo gdy kocioł wygaśnie w ciągu doby 6 razy, czy to się wtedt prądowo nie podniesie koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstość załączania pompy zależy od szybkości stygnięcia budynku - im lepsza izolacja tym większy sens wyłączania.

Nie wiem jak u ciebie ale zapalarka w moim kotle  na pellet pracuje co 20 min ok 1 min i pobiera 600W czyli w ciągu doby pobiera prąd za ok 0,8 zł.

 

Tą energię co stracisz na rozpalanie zzyskasz na braku pracy wentylatora i podajnika opału.

 

Ja u siebie nie mam sterowania termostatem, tylko czysto pogodowe - temp na kotle jest ustawiana wg krzywej grzewczej i temp na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten tryb pogodowy muszę w tej zimy zobaczyć , jak się to sprawdza w pracy. Mnie zapalarka działa tylko na odpalenie potem  już nie i chyba też mam 600W  Tej zimy jednak sprawdzę ten pogodowy tryb zobaczymy jak to działa, jak u Ciebie się sprawuje w porównaniu do tryby ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam trybu ręcznego - albo sterowanie pogodowe albo pokojowe - termostatem pokojowym.

Wg mnie to jeden czort, tylko mam na parterze podłogówkę a na piętrze grzejniki i chciałem zobaczyć czy da się bez termostatów pokojowych pracować.

Szczególnie ważne przy podłogówce - u mnie ma ok 160m2 , gdyż wyłączenie podłogi termostatem pokojowym

i następnie ponowne jej nagrzanie to ok 5-6 godziny - 3-4h na stygnięcie i ok 2h na nagrzanie.

Powiem ci że jestem przyjemnie zaskoczony tym rozwiązaniem, gdyż poprzednio miałem w innym domu pompę sterowaną termostatem

i czasem było w pokojach zimnawo, a teraz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis mi takie coś napisał i nie rozumiem 

Jak Pan ma założony siłownik i wybrany siłownik mieszacza na tak topompa pracuje cały czas a termostat reguluje nastawą temperatury mieszacza.Natomiast nie ma siłownika i jest siłownik mieszacza jest na nie to termostat włącza i wyłącza pompę co. Nie ma to wpływu na kocioł,kocioł jak osiągnie temperaturę to wejdzie w potrzymanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opis pracy sterownika z mieszaczem lub bez - opis jest OK, tylko w pierwszym przypadku kocioł też przejdzie w stan podtrzymania

po osiągnięciu danej temp na kotle

 

Nie ma słowa o termostacie pokojowym, który jak wyłączy pompę to spowoduje szybsze nagrzanie kotła i przejście kotła w stan podtrzymania.

 

W twoim przypadku ciekawe jest jak długi czas podtrzymania można osiągnąć przy danej izolacji budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.