Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyprowadzenie Cwu Z Bojlera W Górę. Syfon? Jak Wysoki?


gondoljerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Właśnie zająłem sobie czas urlopu i postanowiłem zamontować bojler CWU. Bojler będzie na parterze, a zasilane z niego będzie piętro. Nie chcę żeby ciepo ,,uciekało" mi rurami w górę. Pomóc w tym powinien syfon, a jeśli tak, to jakiej wysokości? Ile wystarczy, żeby syfon działał? Parędziesiąt cm? Pół wysokości bojlera? Cała wysokość?....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Właśnie zająłem sobie czas urlopu i postanowiłem zamontować bojler CWU. Bojler będzie na parterze, a zasilane z niego będzie piętro. Nie chcę żeby ciepo ,,uciekało" mi rurami w górę. Pomóc w tym powinien syfon, a jeśli tak, to jakiej wysokości? Ile wystarczy, żeby syfon działał? Parędziesiąt cm? Pół wysokości bojlera? Cała wysokość?....

Ciepło w instalacji samej ciepłej wody nie ucieka - nie ma jak.

Ewentualna ucieczka jest spowodowana wychłodzeniem rury dostarczającej ciepłą wodę do kranu lub nadmierną cyrkulacja - jeżeli jest.

Czyli powinna być gruba izolacja rury , najlepiej piankowa 30mm gr ścianki np Tubolit oraz krótkie czasy pracy pompy cyrkulacyjnej - powinno wystarczyć 5min pracy co 30min 

Jeżeli grzejesz wodę wężownicą to tu może być rozładowanie zasobnika przez przepływ wsteczny wody i wychłodzenie w zimnym kotle -

zabezpieczeniem przed tym jest zawór zwrotny na obwodzie grzania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom stary, instalacja stara i kiepsko ocieplona. Cyrkulacji nie ma i do najbliższego remontu kapitalnego nie będzie. Nad bojlerem jest z 8-10m rurek, do których ciepła woda może sobie grawitacyjnie wędrować.  Doskonale wiem, że syfon pomoże, a nie chcę niepotrzebnie wydłużać sobie drogi wody z bojlera do kranów.  Dlatego pytanie: jak wysoki syfon zrobić?  Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 20cm tylko pytanie po co przecież woda ma byc jak najszybciej ciepła w kranach a nie co chwile wylewać zimną w czekaniu na ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.